Facebook Google+ Twitter

Jak można wyciągnąć pieniądze od początkujących przedsiębiorców?

Założenie własnej działalności w Polsce nie jest łatwe - biurokracja, opłaty, nerwy. A w dodatku trzeba dokładnie czytać całą korespondencję, bo te "opłaty" mogą się dodatkowo rozmnożyć przez tych, co żerują na ludzkiej nieuwadze.

Przedstawiam list, który otrzymała bliska mi osoba, która otworzyła ostatnio swoją działalność. Działalność zarejestrowała, wypełniła wszystkie biurokratyczne wymagania, które stawia przed nami państwo. Po czym okazało się, że pewna prywatna firma prowadzi swój własny rejestr przedsiębiorców, niezależny od państwowego. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie forma, w jakiej zachęca do wpisania się do rejestru. Osoba, która niedokładnie czyta korespondencję, łatwo pominie słowo "fakultatywny" pojawiające się po przedstawieniu wszelkich potrzebnych informacji o obowiązkowych opłatach. Opłatach, których już dokonano, bo prywatna firma nie miałaby przecież informacji o prowadzeniu przez kogoś działalności, jeżeli dana działalność do rejestru przedsiębiorców nie została już wprowadzona.

Przykro patrzeć na bezczelne żerowanie na ludzkiej nieuwadze. Niestety w bardzo wielu wypadkach skuteczne. Po wypełnieniu mnóstwa druków i wniesieniu odpowiednich opłat to pismo wygląda na tyle profesjonalnie, że można je przyjąć jako "no dobra, znowu czegoś ode mnie chcą".

Ku przestrodze, aby dokładnie czytać korespondencję!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.