Facebook Google+ Twitter

Jak na narty to do Republiki Czeskiej

Gdy w polskich górach w większości jest łyso i wystaje trawa u naszych czeskich sąsiadów są wymarzone tereny do uprawiania narciarstwa. Z Polski jest dobry dojazd nowoczesnymi drogami oraz jak kto woli pociągiem.

Wyciąg narciarski. / Fot. Fot.Zbiory CzechTourismuCzeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism jest to organizacja dotowana z budżetu państwa. Założono 1993 roku i jej podstawowym celem to promocja regionów i atrakcji turystycznych Republiki Czeskiej szczególnie za granicą . Organizacja podlega Ministerstwu Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej.

Z dniem 1 sierpnia 2003 roku jej oficjalna nazwa brzmi Czeska Centrala Ruchu Turystycznego. Agencja CzechTourism w 2013 świętowała dwudzieste urodziny. W wyniku swojej działalności Republikę Czeską doprowadziła, że odwiedziło przez ten okres odwiedziło ponad 100 milionów turystów zagranicznych.

Czeska Centrala Ruchu Turystycznego ČCCR - CzechTourism posiada swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Najnowszym komunikatem przekazała informacje o atrakcyjnych i ciekawych miejscach do uprawiania zimowego szaleństwa tak narciarskiego jak też innych zimowych sportów w Republice Czeskiej.

Wyciąg narciarski. / Fot. Fot. David Marvan Rep. CzeskaNa jedno lub kilku dniowe wypady w czeskie Karkonosze i inne regiony zapraszają zawsze gościnni Czesi.

CzechTourism w najnowszym komunikacie przedstawił miedzy innymi gdzie warto u nich uprawiać sporty zimowe:
- Ośrodek Ski areál Lipno - turyści mają do dyspozycji dziewięć bezpiecznych , których i dobrze zaśnieżanych tras zjazdowych długości wynosi ponad ośmiu kilometrów. Na górna część można dojechać wygodnie jedną z trzech cztero krzesełkowych kolejek linowych.

Najważniejsze jest to, że zapewnia się atrakcje dla całej rodziny. Aby dzieci się nie nudziły przygotowano dwa dydaktyczne place zabaw z ruchomymi dywanami, karuzelą narciarską i bajkowym slalomem. Prowadzona jest w szkółka narciarska dla każdej grupy wiekowej. Miłośnikom snowboardu urządzono tzw. Snowpark na którym można wypróbować swoje umiejętności mając do dyspozycji dwie skocznie i przeszkody, wśród których jest box, dance floor czy poręcz.

- Szpindlerowy Młyn to kolejna atrakcja turystyczna z ponad 10 km narciarskich tras zjazdowych.

- Na górze Tanvaldský Špičák posiada największa ilość tras tj. 3,5 km , zazwyczaj pokrywa śniegu wynosi 30 cm na tych trasach. Po dwa kilometry tras otwarte są na górze.

- Ještěd koło Liberca oraz w Kořenovie i Desnej znajdują się dwu kilometrowe trasy narciarskie.

- W znanej z różnych imprez narciarskich Harrachowie przeciętnie jest od 20 do 35 cm śniegu. Znajduje się 6 km tras zjazdowych do uprawiania sportów zimowych. Dla ułatwienia uczestnikom dostania na szczyt góry znajdują się wyciągi narciarskie w Vitkovicach, Herlikovicach, Benecku a także w położonej u podnóża Karkonoszy stacji Mladé Buky.

- Jesioniki zapraszają na górę Pradziadzie gdzie jest do 85 cm śniegu i około 3 km tras zjazdowych dla narciarzy. Natomiast w niedalekim Karlovie jest kolejne ponad 5 km tras. Kolejna tamtejsza propozycja jest w Ramzovej 3 km tras i Brannej 1,5 km narciarskich szlaków.

Materiał opracowano na podstawie informacji z CzechTourism Warszawa i ich centrali w Pradze. Warto odwiedzać stronę www.CzechTourism.com .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.