Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25934 miejsce

Jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion na Super Mecz?

Już dziś, 30 lipca 2013 roku towarzyski mecz piłkarski Lechii Gdańsk z FC Barceloną. Aby dotrzeć na czas i nie tracić życia w korkach, zapoznaj się z poniższymi informacjami od organizatorów.

 / Fot. supermecz.plZgodnie z informacjami otrzymanymi od organizatorów Super Meczu przedstawiamy informację, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

Najprościej i najszybciej można dostać się na stadion koleją SKM – w dniu dzisiejszym będzie kursowała na trasie Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion Expo. Osoby posiadające bilet na mecz Lechii Gdańsk z FC Barceloną są uprawnione do bezpłatnych przejazdów SKM. Pociągi relacji Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion-Expo będą kursowały od godziny 18:00 do 20:20 – średnio co 20 minut. Po zakończeniu meczu odjazdy do stacji Gdańsk Główny rozpoczną się
o godzinie 22:30. Ostatni pociąg ze stacji Gdańsk Stadion-Expo odjedzie o godzinie 00:50.

Kibice, którzy do Gdańska przyjadą samochodem, będą mogli zaparkować na Placu Zebrań Ludowych (P+R park and ride), skąd blisko jest do dworca Głównego, z którego na PGE ARENĘ można dotrzeć pociągami SKM.

Udostępnione też zostaną dodatkowe parkingi w mieście:
* prawy pas ul. Marynarki Polskiej (w obydwu kierunkach) – od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia.
* prawy pas ul. Uczniowskiej (w obydwu kierunkach) – od ul. Hallera do ul. Nowej Gdańskiej
* prawy pas ul. Hallera (w obydwu kierunkach) – od ul. Nowej Uczniowskiej.

Na stadionie ogólnodostępny jest parking P4 – wjazd od ul. Żaglowej oraz parking przy Amber Expo. Cena jednego miejsca parkingowego w dniu meczu wynosi 40 złotych – płatność wyłącznie gotówką, możliwa zarówno po wjeździe na parking jak i po meczu przed wyjazdem. Prosimy, aby wszyscy goście przybywający na stadion samochodami pamiętali, że wyjazd możliwy będzie najwcześniej 45 minut po zakończeniu meczu.

Na PGE ARENĘ można również dotrzeć komunikacją ZTM. Tramwaje linii 7 i 97 oraz autobusy linii T4 i T5 będą funkcjonować według stałych rozkładów jazdy. W dniu dzisiejszym wprowadzone zostaną dodatkowe kursy na linii tramwajowej 97 i autobusowej T4 w godzinach 17:00 - 20:30, co około 6-7 minut. Kursy linii T5 o godzinie 20:49 i 23:31 z przystanku początkowego "Nowy Port" w kierunku Letnicy zostaną wykonane jako linia T4 tylko do przystanku "Mostostal". Ponadto po meczu z przystanku "Al. Hallera" w kierunku Żabianki SKM pojadą dodatkowe autobusy linii 148. W przypadku ZTM bilet na Super Mecz nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu.

W dniu meczu od godziny 16:30 ul. Stara Uczniowska wyłączona będzie z ruchu na odcinku od ul. Marynarki Polskiej do ul. Gdańskiej. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona po wyjechaniu kibiców spod stadionu, czyli ok. 00.00 – 01.00 w nocy.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

Jeśli już na miejscu będziecie chcieli zasięgnąć informacji, warto skorzystać z pomocy wolontariuszy. Wyróżnikiem tych osób będzie zielony lub pomarańczowy strój. Wolontariusze pojawią się na parkingu, przy tunelach wejściowych na stadion, a także na infrastrukturze zewnętrznej. Ich zadaniem będzie kierowanie strumieniem odwiedzających na parkingach, udzielanie informacji o drogach wejścia i wyjścia. Wszystkich odwiedzających prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń wolontariuszy i służb porządkowych (ochrona, straż miejska, policja).

Jednocześnie przypominamy, że otwarcie bram stadionu PGE ARENA Gdańsk nastąpi o godzinie 18:45.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.