Facebook Google+ Twitter

Jak namówić przedszkolaka, aby się ubrał?

Pewnie niejedna mama, codziennie rano przeżywa dantejskie sceny, gdy nadchodzi moment aby ubrać i wyszykować dziecko do przedszkola. Oto kilka rad pozwalających uniknąć porannych awantur.

Dla wielu rodziców poranne ubieranie dziecka to istny koszmar. Krzyki, awantury, płacz… Nie taka bluzka, nie takie rajstopki, sweterek też się nie podoba. Trzeba wychodzić do przedszkola, a maluch dalej biega w piżamce i nie ma najmniejszej ochoty się ubrać. Zaczynasz tracić cierpliwość i modlisz się, żeby ten poranek wreszcie się skończył?

Pozwól dziecku wybierać


Nawet małe dziecko ma swoje zdanie i upodobania, które wcale nie muszą być takie jak Twoje, ale które powinniśmy szanować. Jeśli pozwolisz mu wybrać kolor rajstop czy bluzeczki poczuje się ważny i dowartościowany. Przekona się, że liczysz się z jego zdaniem.

Dobieranie części garderoby rozpocznij od zaproponowania dziecku wyboru rajstop wyjmując maksymalnie dwie pary. Gdy już wybierze rajstopy zapytaj czy według niego do tych rajstop pasuje bluzeczka czerwona czy różowa - też pozwól wybrać z dwóch różnych kolorów.
Takie drobne ustępstwa nie wpłyną na twój autorytet, a zdecydowanie ułatwią Wam życie.

Każdy ma swój gust

Indywidualizm nie jest niczym złym. Starajmy się brać pod uwagę sugestie i upodobania naszych dzieci we wszystkich możliwych aspektach życia codziennego. Pozwalając dziecku decydować co chce na siebie włożyć utwierdzasz go w przekonaniu, że to co myśli czy czuje jest dla Ciebie ważne. Nie ważne, że zielona bluzka nie pasuje do czerwonych rajstop - przynajmniej nie dla kilkuletniego smyka. Na to żeby nauczyło się odpowiedniego dobierania kolorów ma jeszcze czas. Ważniejsze jest to aby dobrze czuło się „we własnej skórze”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Duży plus za zwarty i przydatny tekst.
Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim rodzicom z opornymi małymi ludźmi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie taką metodę stosuję i nie ma w ogóle problemu. Poza tym mój synek uwielbia chodzić do przedszkola, więc i szybko się ubiera :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.