Facebook Google+ Twitter

Jak nas widzą?

Co może o naszym kraju powiedzieć zwykły Grek, czyli jak nas widzą.

Ta zabawna sytuacja przydarzyła mi się kilka miesięcy temu, gdy wraz ze znajomymi podróżowaliśmy po Grecji. W przeddzień odjazdu do Polski poszedłem z koleżanką do pobliskiego marketu, kupić zapasy na drogę. Zrobiliśmy zakupy, więc idziemy do kasy. Kolejka na około 10 osób, przed nami stoi kilku Greków w wieku być może 20 lat. Oni rozmawiają w swoim języku, my w swoim i w pewnym momencie z tego ich kółeczka wychodzi jeden. Miał na sobie biało-czerwoną koszulkę z naszym kochanym orzełkiem na piersi. Była to koszulka piłkarska z napisem Poland, numer 9 i nazwisko: Olisadebe. O mało co się nie przewróciliśmy ze śmiechu.

Ów Grek próbował z nami nawiązać rozmowę w języku polskim, ale raczej mu to nie wychodziło. W takim razie zmieniliśmy razem język na uniwersalny - angielski. Okazało się, że ten Grek (nie przedstawił się) jest fanem naszego kraju, w dodatku ma przyjaciół i dziewczynę w Katowicach. Mówił, że Polska to wspaniały kraj, a polska wódka najlepsza jest na świecie. Wyjął telefon, powiedział "Znasz to?" i po chwili w całym sklepie rozległa się znana melodia: "Hej suczki...". Jakie było nasze zdziwienie, że ktoś tego jeszcze słucha. Trochę sobie pogawędziliśmy, kolejka się skurczyła i Grek wyszedł ze sklepu. My zapłaciliśmy i zapakowaliśmy się. Wychodzimy ze sklepu, a ten sam Grek znów do nas podchodzi i zapuszcza jeszcze jedną piosenkę: "Będę brał cię... W aucie...". Uśmiechnięci od ucha do ucha pośpiewaliśmy, pożegnaliśmy się i odeszliśmy. Jaki z tego morał? Są jeszcze ludzie, którym Polska może się podobać. Tyle, że oni nie zwracają uwagi (może nie mają o tym pojęcia) na polską politykę. Jednak miło było zobaczyć gdzieś kogoś, kto zachwala nasz kraj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wyrazy sympatii ze strony obcokrajowcow sa nadzwyczaj mile. Tylko dla mnie, zyjacej na obczyznie i bacznie obserwujacej poczynania naszych dzielnych rzadzacych, ciagle tkwi w glowie jedno pytanie: Czy wracac?..... Moze kiedys, jak zamiast pochwaly za dobra, polska wodke uslysze, ze mamy nadzwyczainych i madrych politykow.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne przy tym, by "nie udawać Greka" ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjaciele mili!
Zachęcam do stawiania plusa, jako ja to robię. Za wiadomość przyjemną dla polskiego ucha. To, przecież wspaniałe usłyszeć, że Polska jest postrzegana pozytywnie. Korci mnie powiedzieć: jak kochasz Polskę to stawiaj, ale nie powiem, bo napewno bym nie jednego obraził. Cierpmy, jak nas krytykują. Radujmy się, jak nas chwalą.
Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.