Facebook Google+ Twitter

Jak nauczyć dziecko dbania o zęby?

Pierwszy ząbek dziecka to święto całej rodziny. Dumni rodzice czują się wspaniale z myślą, że ich dziecko zdrowo się rozwija. Jednak muszą mieć świadomość, że to oni muszą zadbać o zdrowe ząbki dziecka.

Rodzice małych dzieci boją się momentu wyrzynania się ząbków. Wiedzą, że ten proces wiąże się z ogromnym bólem, któremu będą mogli tylko częściowo zaradzić. Tymczasem kiedy ząbek już wyjdzie, cieszą się bardziej niż samo dziecko, które jeszcze nie ma pojęcia co je spotkało. Jednak w tym samym momencie na rodziców spada kolejny obowiązek. Muszą pamiętać o dbaniu o higienę jamy ustnej. Dziecko samo nie zapamięta, że rano i wieczorem trzeba myć zęby. Na początku wciąż trzeba o tym przypominać, ale na szczęście to się opłaca, gdyż dziecko w pewnym momencie samo będzie pamiętało o tej czynności. Jeśli chodzi o nawyki to na pierwszej wizycie dentysta powinien podpowiedzieć rodzicom czego uczyć w danym wieku. Dziecko szybko się uczy i równie szybko dostosowuje się do pewnego rytmu życia. Dlatego warto popracować nad tym, żeby dbało jak najlepiej o swoje zęby.

Co mały człowiek o higienie zębów wiedzieć powinien.


Jeśli zastanawiacie się co maluch powinien jeszcze wiedzieć to wytłumaczcie mu jak duża ilość słodyczy wpływa na zęby. Naturalnie taki wykład nie przekona dziecka do porzucenia słodkich frykasów. Jednak w odpowiednim momencie ta wiedza zaprocentuje. Ponadto trzeba pamiętać o wizytach kontrolnych u stomatologa. Na pierwszej wizycie dentysta dokładnie obejrzy ząbki malucha i wytłumaczy mu jak powinno się je szczotkować. Na kolejnych będzie powoli tłumaczył jak dbać o zęby. W miarę jak dziecko będzie rosło, dentysta będzie tłumaczył jak używać nitki dentystycznej. Na pewno przekona je również do płukania jamy ustnej specjalnym płynem. To wszystko sprawia, że dzieci przejmują zdrowe nawyki i w dorosłym życiu nie zapominają o higienie jamy ustnej czy wizytach kontrolnych. Podobne nawyki można u dziecka zaszczepić w związku z higieną całego ciała. W przyszłości nie będzie również problemu z przekonaniem dziecka, na przykład do uprawiania sportu.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.