Facebook Google+ Twitter

Jak nauczyć seniora obsługi internetu?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-29 12:20

Internet, wbrew obiegowym opiniom, nie jest tylko dla młodych. Coraz więcej osób w dojrzałym wieku przekonuje się, że umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii jest bardzo cenna i skutecznie ułatwia życie.

Wiele osób w dojrzałym wieku uważa, że umiejętność korzystania z nowoczesnej technologii nie jest im potrzebna. Nie warto jednak zapominać, że internet to medium, które ułatwia, przyspiesza i uprzyjemnia wykonywanie codziennych czynności. Wiele rzeczy, którymi każdy człowiek zajmuje się każdego dnia, można wykonać szybciej i sprawniej właśnie dzięki internetowi. Poza tym może on stanowić źródło rozrywki, relaksu i komunikacji międzyludzkiej, na które nie każdy i nie zawsze może sobie pozwolić.

Z czego wynika dystans seniorów do internetu?

Wielu ludzi, szczególnie w starszym wieku, boi się tego, czego nie zna i nie rozumie. Niestety, większość podręczników i kursów, dostępnych na polskim rynku jest skierowana do młodszych pokoleń. Książki pisane są językiem niezrozumiałym dla starszej osoby, skomplikowanym i pełnym informatycznego żargonu. Do tej pory brakowało prostych kursów wprowadzających uczestników w wirtualny świat od podstaw. Taką propozycję, darmową, oferuje jednak jedna z polskich platform e-learningowych.

W walce z chorobą Alzheimera?

Co dokładnie można osiągnąć dzięki nauczeniu się korzystania z internetu? - Przede wszystkim znajdować interesujące i nie zawsze dostępne w inny sposób informacje oraz wiedzę na każdy temat – tłumaczy Włodzimierz Rosiński, koordynator szkoleń w ramach jedne z polskich platform szkoleniowych. Poczta elektroniczna, czaty, komunikatory internetowe oraz rozmowy głosowe i wideo umożliwiają wygodną komunikację bez konieczności wychodzenia z domu. Internet służy nie tylko wyszukiwaniu wiedzy oraz informacji, ale także wymienianiu ich z innymi osobami. Fora internetowe i grupy dyskusyjne ułatwiają realizowanie własnych pasji, czerpanie wiedzy i doświadczenia od innych, oraz dzielenie się własnymi. Dla osób samotnych internet może stanowić także najprostszy, a czasem jedyny sposób na zawieranie interesujących znajomości. W tym celu stworzone są portale społecznościowe, na których każdy może w prosty sposób odnaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach.

UWAGA!

Naukowcy udowodnili, że korzystanie z internetu wpływa na wzrost ilorazu inteligencji, poprawia orientację w przestrzeni, trenuje refleks i zdolność do wykonywania wielu zadań na raz. Pomaga także ćwiczyć pamięć, a nawet może w znacznym stopniu zapobiegać chorobie Alzheimera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.