Facebook Google+ Twitter

Jak News Of the World włamywał się do poczty głosowej swych ofiar?

Afera, która pogrzebała tabloid Ruperta Murdocha, "News Of the World", zmusza do postawienia pytania, w jaki sposób gazeta zdobywała dostęp do poczty głosowej celebrytów czy zaginionej nastolatki.

 / Fot. Kirk/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedCNN twierdzi, że stosowano prostą metodę, którą serwis określił jako "pretexting", analogiczną do phishingu. Jest to nic innego, jak wyłudzenie danych o kodzie zabezpieczającym pocztę głosową poprzez podawanie się np. za pracownika biura obsługi klienta. Operatorzy często oferują zdalny dostęp do skrzynki, nawet z innego numeru telefonu. Wystarczy jedynie podać kod zabezpieczający.

Mechanizm jest banalny, choć nie tłumaczy, w jaki sposób "NOtW" wyłudził dostęp do poczty nastolatki. Tabloid posunął się do tego, że kasował wiadomości, by zrobić miejsce dla kolejnych. Utrudniał tym samym śledztwo, jak i dał rodzicom nadzieję, że dziewczyna żyje, choć została zamordowana w niedługim czasie po zaginięciu.

Jak wygląda kwestia dostępu do poczty głosowej, z innego numeru niż własny, u polskich operatorów komórkowych? W przypadku Orange wystarczy zadzwonić pod numer 501 501 501, w T-Mobile pod 602 950 000, a w Play pod 790 200 200. Plus umożliwia zdalny dostęp tylko w roamingu - nie udało mi się połączyć z numerem 601 222 222 z telefonu w innej sieci.

Czytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście, z pocztą głosową w Plusie nie można się połączyć dzwoniąc z innej sieci! Ciekawe kiedy wprowadzili tą blokadę bo wydaje mi się, że kiedyś mogłem dodzwonić się nawet ze stacjonarnego:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.