Facebook Google+ Twitter

Jak nie dać się baterii w podróży?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-15 14:28

Mało kto rozstaje się dziś z komórką. Życie w ciągłym biegu sprawia jednak, że łatwo zapomnieć o tak banalnej czynności, jak dostarczenie urządzeniu energii potrzebnej do pracy.

Skoro badania mówią, że statystyczny człowiek trzy lata swojego życia spędza na jeździe samochodem, może warto zawczasu zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową?

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że pod koniec czerwca 2010 roku w Polsce aktywnych było ponad 45,5 miliona numerów telefonicznych, a tylko w drugim kwartale br. przybyło blisko 520 tysięcy nowych kart SIM. W odpowiedzi na te prognozy na rynku pojawiają się urządzenia, które dostarczą prąd naszym telefonom (choć nie tylko) po podłączeniu do każdego gniazda zapalniczki o napięciu 12V - w samochodzie, wozie kempingowym czy jachcie. Taki wigdet przyda się nie tylko zapominalskim, którym telefon zwykł "padać" w najmniej oczekiwanym momencie. Skorzystają z niego także ci, którzy w wolnym czasie pływają łodzią, wybierają się na szalone wakacje samochodem kempingowym czy po prostu dużą część dnia spędzają za kółkiem - w końcu statystki mówią, że na stanie w korkach może umknąć nam nawet rok życia...

O tym, że inwestycja w ładowarkę samochodową to opłacalny krok świadczą także najnowsze doniesienia z Brukseli. Jak zapowiada Unia Europejska, już od przyszłego roku ładowarki wszystkich znanych producentów telefonów komórkowych dystrybuowane będą w nowym, uniwersalnym standardzie wyposażonym w jeden port ładujący (mikroUSB). Słowo "niekompatybilna" odejdzie zatem w zapomnienie, a jedna ładowarka będzie w zupełności wystarczająca, aby naładować telefon niezależnie od marki i producenta.

Zaletą midgetów są też ich niepokaźne gabaryty – urządzenie zwykle jest wielkości kciuka i waży kilkanaście gram. Nie ma zatem przeszkód, żeby nosić go w kieszeni, przy kluczach, w torebce czy po prostu wrzucić do schowka w samochodzie.

Sugerowana cena detaliczna tego typu urządzeń waha się w okolicach 60 zł, urządzenia objęte są zwykle dwuletnią gwarancją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.