Facebook Google+ Twitter

Jak (nie) dojechać do celu - berlińska komunikacja miejska

Po ciągnących się niemal w nieskończoność ograniczeniach w kursowaniu berlińskich szybkich kolejek miejskich, każda awaria metra wydaje się być, w aspekcie cierpliwości podróżnych, dolewaniem oliwy do ognia.

 / Fot. http://www.berliner-bahnwelt.de/pictures/BVG-Logo.jpgNie inaczej było i dziś. Awarie czterech linii metra: U1,U3,U8 i U6, pokrzyżowały plany niejednemu berlińczykowi, który w drogę wybrał się komunikacją miejską.

Sytuacja najgorzej przedstawiała się na trasie linii U6- ciągnącej się od położonego na północy
Alt Tegel do południowego Alt Mariendorf. Trasa ta przebiega przez centrum oraz inne ważne punkty w mieście, jak choćby Kurt-Schumacher-Platz, gdzie przesiadkę mają podróżni udający się na lotnisko. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:U-Bahn_Berlin_Baureihe_Hk.jpg

Z powodów technicznych przerwana została też komunikacja pomiędzy Seestrasse a Alt Tegel.
Wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej zajęło BVG (Berliner Verkehrsbetriebe/Berlińska Komunikacja Miejska) ponad 2 godziny, co skłoniło wielu podróżnych do pokonania trasy taksówką, bądź przejścia piechotą.

Być może jest i tak, jak reklamuje się BVG na billboardach, chwaląc się swoimi liniami autobusowymi, kursującymi w najodleglejsze zakątki miasta i jego okolic: "BVG nie zostawi Cię nawet w lesie!" Szkoda tylko, że potrafi to zrobić w centrum miasta...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Łączę się z Tobą w ubolewaniu, gdyż dzisiaj 5 przystanków przeszedłem ze znajomymi pieszo... lepsze to niż stanie. Fajnie, że mieliśmy taką możliwość, bo oczywiście nie zawsze się da.

Jak widać, nie tylko u nas problemy z komunikacją, a później się dziwią, że ludzie wybierają samochód...
5*:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.