Facebook Google+ Twitter

Jak nie wpaść w pułapki internetu?

W ciągu całego życia spotykamy różnych ludzi. Poznajemy ich, dowiadujemy się wielu cennych informacji na ich temat, a nawet staramy się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy tak do końca jesteśmy pewni, że znamy taką osobę? Nie byłbym tego pewien.

Dzięki rozwiniętym technologiom możemy poznać kogoś przez internet. Najczęściej służą do tego różnego rodzaju czaty lub portale z anonsami. Przesyłamy sobie zdjęcie lub posługujemy się kamerkami internetowymi. Poznajemy siebie nawzajem. Kiedy okazuje się, że nawiązuje się między nami jakaś relacja, nadchodzi czas, aby spotkać się na żywo. Jest super. Pasujemy do siebie i postanawiamy być razem. Ale nieoczekiwanie się okazuje, że znamy tylko jedną twarz naszego partnera.

Na tego typu portalach bardzo często możemy poznać jakąś osobę, nieświadomi faktu, iż ta sama osoba ma jeszcze jeden anons, lecz pod innym nickiem oraz z innym zdjęciem. I tutaj zaczyna się problem. Dlaczego niektórzy mają dwa różne oblicza? Bardzo często w takich przypadkach mamy do czynienia z osobami, które mają bardzo niską samoocenę i są nieodporne na krytykę. Uważają się za mało inteligentne lub niezbyt urodziwe. Wówczas zakładają inny profil z atrakcyjnym zdjęciem i zupełnie innymi komentarzami.

Inną grupę stanowią zazdrośni i podejrzliwi partnerzy, którzy zakładają inny profil, aby sprawdzić wiarygodność oraz szczerość uczuć ukochanej osoby. Wiem, że brzmi to okrutnie, lecz ludzie potrafią posunąć się do różnych podstępów, aby osiągnąć zamierzony cel. Z reguły te osoby także czują się niedowartościowane i dlatego poszukują ciągłego potwierdzenia swojej wartości u drugiej osoby.

Następna grupa to osoby, które, pomimo iż mają stałego partnera, lubią flirty i pod innym pseudonimem poszukują atrakcyjnych osób do niezobowiązujących spotkań.

Podsumowując, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie dać się wciągnąć w sidła zastawione przez drugą osobę, zwłaszcza w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Temat ciekawy, ale autor ledwo go dotknął... Jeśli ktoś chce poczytać o ciekawych zagadnieniach związanych z naszą osobowością w Internecie polecam świetny artykuł Edwina Bendyka (szczególnie ostatnia część "Proteuszowa epoka"):
http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?news_cat_id=632&news_id= 93086&layout=16&page=text&place=Text01

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam Piotrze. Świetny artykuł Sam padłem ofiarą takiej osoby która miała dwa profile. Jest to super ostrzeżenie. Pozdrawiam no i oczywiście (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.