Facebook Google+ Twitter

Jak obchodzono sylwestra na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 09:58

W Warszawie główna zabawa sylwestrowa trwa na MDM-ie. Od wczesnego wieczora ściągały na nią tłumy. Wokół MDM-u i wzdłuż ulicy Marszałkowskiej zainstalowano bariery, terenu wokół pilnują setki policjantów. W Paryżu o północy Wieża Eiffla zamieniła się w iluminującą konstrukcję.

W Berlinie główna impreza odbywa się pod Bramą Brandenburską. W Londynie Nowy Rok witamy jest w pobliżu London Eye, słynnego koła obserwacyjnego znajdującego się w dzielnicy Lambeth na południowym brzegu Tamizy.

Sylwestrowa zabawa w Nowym Jorku odbędzie się na Times Square w sercu Manhattanu. Tam jednak maksymalnie wzmożono środki bezpieczeństwa - postanowiono zainstalować specjalne bariery i rozmieścić setki policjantów. Porządku będą pilnować zarówno funkcjonariusze w mundurach, jak i tajniacy pośród tłumu świętujących.

Na Cyprze na tę jedną wyjątkową noc postanowiono znieść zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Palacze mogą swobodnie zaciągać się dymem w pubach, restauracjach i kefajkach.
Sylwestrową noc mają już za sobą m.in. mieszkańcy Australii i Oceanii.

Jako jedni z pierwszych Nowy Rok przywitali mieszkańcy Australii. W Sydney półtora miliona osób przybyło na plażę, aby oglądać pokaz fajerwerków. O północy niebo rozbłysło od sztucznych ogni, wystrzelonych ze słynnego mostu Sydney Harbour Bridge i z czterech barek, zacumowanych nieopodal brzegu.

W Auckland w Nowej Zelandii pokaz sztucznych ogni odbył się w okolicach Sky Tower. Tysiące ludzi zebrało się w porcie w Hongkongu, gdzie urządzono pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki wystrzeliwane były przez pięć minut z najwyższego w mieście drapacza chmur, a także z innych wieżowców, z których słynie to miasto.

Zakaz organizowania pokazów sztucznych ogni obowiązywał w Tajlandii, gdzie rok temu seria wybuchów w nocnym klubie w Bangkoku zabiła 65 osób. W Brazylii Nowy Rok przywitany zostanie na słynnej Copacabanie. Szacuje się, że na tę pięciokilometrową plażę przyjdzie dwa miliony osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.