Facebook Google+ Twitter

Jak odkorkować stołeczne ulice?

Zakorkowane ulice, wściekły ryk klaksonów i wielogodzinna jazda “zderzak w zderzak” to codzienność, którą zna każdy stołeczny kierowca. Warszawski urząd miejski i Zarząd Transportu Miejskiego znają sposób na rozwiązanie tego problemu. Jest nim system “Parkuj i jedź”.

Źrodło - www.ztm.waw.pl W Warszawie powstanie sieć monitorowanych parkingów, na których swój pojazd będzie mógł zostawić każdy kierowca. Przepustką do parkowania będzie ważny bilet komunikacji miejskiej lub aktywna karta zbliżeniowa.

Parkingi mają powstawać w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych miasta - przy liniach metra, pętlach tramwajowych i autobusowych oraz stacji na których zatrzymuje się Szybka Kolej Miejska – tak aby ci kierowcy, którzy postanowili podróżować po mieście bez samochodu, mogli szybko i łatwo dotrzeć do swojego miejsca pracy.

Pierwsze trzy parkingi - przy ulicy Wilanowskiej, Włościańskiej, Połczyńskiej – otwarte zostaną już w lutym. Łącznie, po obu brzegach Wisły, powstanie aż 30 tego typu miejsc. – Trwają społeczne konsultacje co do lokalizacji kolejnych parkingów – mówi “Wiadomościom24.pl” rzecznik ZTM, Grzegorz Ćwiek.

Zdaniem władz miasta system “Parkuj i jedź” zmniejszy natężenie ruchu na stołecznych ulicach i zredukuje zanieczyszczenie powietrza spalinami.

Co o pomyśle władz miasta sądzą warszawscy kierowcy? Czy zamieniliby samochód na tramwaj lub autobus?
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

WiecznieZywy ma absolutnie racje.. Dodam, ze na podobny pomysl wpadl Sztokholm. Za jego wprowadzenie wlasnie na wzor Londynu, lewicowy ratusz przegral wybory. Jednak prawica, ktora zaklinala sie, ze natychmiast zlikwiduje rogatki, niemal na drugi dzien po opanowaniu ratusza zapowiedziala, ze oplata za wjazd do miast nadal bedzie obowiazywac. Po poczatkowych sprzeciwach wiekszosc ludnosci nastawiona jest bardzo pozytywnie. Placisz, ale jedziesz a nie stoisz w korkach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczyłoby wprowadzić w centrum opłatę za wjazd, tak jak to jest w londyńskim City. 150-200 złotych miesięcznie i winieta na szybę skutecznie przepędziłaby ze stołecznych ulic zbędną ilość samochodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łodzi też coś podobnego miało być ale na razie pomysł upadł :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł ciekawy, ale czy warszawscy kierowcy zamienią swój wygodny samochód na miejskie środki lokomocji ?…Czas pokaże

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.