Facebook Google+ Twitter

Jak odpowiednio dopasować kask rowerowy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-29 14:07

Kask rowerowy powinien nosić każdy miłośnik jazdy na rowerze, to oczywiste. Wypadek może przydarzyć się w każdych warunkach, każdemu, bez względu na doświadczenie.

Kask rowerowy jest naszym gwarantem bezpieczeństwa, który podczas wypadku może uchronić przed kalectwem lub nawet uratować życie. Kask rowerowy należy wymienić po każdym wypadku, podczas którego doszło do uderzenia głową, nawet, kiedy uderzenia nie są zawsze widoczne gołym okiem.
Warto wiedzieć, że niektórzy producencie kasków rowerowych oraz sklepy z asortymentem kolarskim oferują zniżkę dla rowerzystów, którzy na zakupy przychodzą z rozbitym kaskiem rowerowym.

http://kaski-rowerowe.com.pl/ należy odpowiednio konserwować, żeby służył nam jak najdłużej.

Kask rowerowy konserwujemy, myjąc go letnią wodą z mydłem. Wkładki wewnętrzne można prać w pralce, nie używamy jednak agresywnych detergentów.

Po każdej wycieczce należy regularnie kontrolować stan skorupy kasku rowerowego pod kątem obserwacji drobnych uszkodzeń. Należy również kontrolować stan pasków mocujących.

Kiedy doszło do upadku i kask rowerowy mocno o coś uderzył, najlepiej poprosić o opinię specjalistę zatrudnionego w sklepie rowerowym. Nawet drobne pęknięcie może się wiązać z poważnym uszkodzeniem struktury kasku rowerowego. Ponieważ nawet najlepsze systemy mocowania kasku z czasem się luzują, należy regularnie kontrolować dopasowanie kasku rowerowego.

Absolutnie nie można także samodzielnie ingerować w kształt skorupy kasku rowerowego. Może to owocować osłabieniem jego struktury.

Kask nie jest wieczny. Nawet jeśli nie doszło do wypadku, sól pochodząca z potu oraz promienie UV z biegiem czasu osłabiają strukturę kasku rowerowego.

Anna Kowalska
tekst zamieszczony pierwotnie na http://www.infotuba.pl/sport/_jak_odpowiednio_dopasowac_kask_rowerowy___a13153.xmlinfotuba.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.