Facebook Google+ Twitter

Jak odpowiedzieć na prasową ofertę pracy?

Szukając pracy wykorzystujemy wszelkie możliwe źródła. Jedni korzystają z ogłoszeń zamieszczonych w Internecie, inni pytają o zatrudnienie wśród znajomych. Jeszcze inni przeglądają prasę lokalną.

Kompletna oferta prasowa powinna zawierać informacje, na podstawie których można wywnioskować jakie są oczekiwania pracodawcy. W dobrze skonstruowanym ogłoszeniu powinny znaleźć się takie elementy, jak: wymagania wobec pracownika, krótka informacja o stanowisku pracy i firmie.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje ogłoszeń prasowych. Jednym z nich jest ogłoszenie, w którym pracodawca nie oczekuje żadnych kwalifikacji, w zamian obiecując wysokie zarobki. Kierując się zdrowym rozsądkiem nie powinniśmy odpowiadać na takie ogłoszenia. Niczego dobrego one nie wróżą.

Drugim typem ogłoszenia o pracę są ogłoszenia, które zawierają wystarczającą ilość danych, żeby osoba poszukująca pracy mogła ustalić, czego wymaga się od kandydata i na czym praca ma polegać.

Na ogłoszenie prasowe odpowiadamy nie tylko w miarę szybko (prasa ma szeroki zasięg, czasami może liczyć się kolejność zgłoszeń), ale i konkretnie (tak aby nasza aplikacja wyglądała profesjonalnie na tle innych kandydatów). Pamiętajmy o podaniu źródła, z którego pochodzą informacje o tej ofercie pracy (nazwa gazety, data wydania).

Jeśli w ogłoszeniu podany jest numer referencyjny, zwracamy na niego szczególną uwagę. Należy dotrzymać także terminu ważności wskazanego w ogłoszeniu. Wysłanie aplikacji po czasie przekreśla szansę na ciekawą pracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.