Facebook Google+ Twitter

Jak podbić Eurowizję?

Oprócz Edyty Górniak, która w 1994 roku zajęła 2. miejsce, nikt z naszych reprezentantów wciągu ostatnich lat nie odniósł sukcesu na Eurowizji. Dlaczego tak się dzieje? Jaki jest sposób by podbić serca fanów z Europy? Jakie są szanse w tym roku?

W tym roku Eurowizja odbędzie się w serbskim Belgradzie. / Fot. screen z oficjalnej strony Eurowizji - http://www.eurovision.tvTe pytania zadajemy sobie dość często... Niestety za późno - głównie po konkursie. Świetnie pasuje tu przysłowie "mądry Polak po szkodzie". Tak więc swoje przemyślenia postanowiłem napisać przed Eurowizją.

Banalnie prosty przepis na udany występ?

Czasem możemy odnieść wrażenie, że to co najprostsze, przychodzi nam z największym trudem. Wydaję mi się, że przy tak znacznej liczbie osób związanych z show biznesem w Polsce, odpowiedzieć na pytanie: Jak odnieść sukces na Eurowizji? - to żaden problem. Jednak jak pokazują ostatnie lata, kompletnie nie umiemy uczyć się na własnych błędach. Moim zdaniem podstawą w selekcji reprezentanta kraju powinny być przede wszystkim: umiejętność zrobienia show oraz piosenka, która dotrze do mieszkańców całej Europy (czytaj anglojęzyczna).

Ostatnie drobne akcenty ze strony polskiej

W ostatnich latach starano się spełnić powyższe warunki, jednak efekt był bardzo mierny. Czasem ciężko odróżnić było show od kiczu. Oprócz jedynego udanego występu Edyty Górniak, w ostatnich latach jedyne wyższe,(ale nie pozwalające odczuć satysfakcji) miejsce (7.) zdobył Michał Wiśniewski z utworem Keine Grenzen. Może warto było spróbować ponownie w tym roku, kiedy to Polska weszła do strefy Schengen. Jak widać po ostatnich latach Konkursu Piosenki Eurowizji nie ma lepszego sposobu jak przypodobanie się publice. Z drugiej strony co pomyśleliby kierowcy TIR-ów czekający na przejazd przez granicę? Jak widać nawet taka ironia pokazuje jak trudno przypaść słuchaczowi do gustu.

Spośród kogo mamy wybierać, czyli Isis Gee - wybór najlepszy z możliwych?

W Polsce naprawdę nie brak jest utalentowanych piosenkarzy. Ostatnimi czasy jednak zbyt dużo możliwości dajemy artystom młodym, którzy nie wyrobili sobie jeszcze marki. Nie są oni oswojeni ze sceną, a nie ma chyba nic gorszego niż "drętwy" występ spowodowany stresem. W takim konkursie trzeba pokazać, że potrafimy rozruszać i oczarować całą Europę! W tym roku reprezentować będzie nas Isis Gee. Wybór chyba najlepszy z możliwych. Czy są szanse "przełamać się" w tym roku? Moim zdaniem nie są ogromne, lecz sądzę, że znacznie większe niż w roku ubiegłym. Bez dwóch zdań, dokonaliśmy jednak wyboru najlepszego. Pozostaje mieć nadzieję, że Isis oczaruje widzów i odniesie sukces - zarówno jej, jak i nasz - sukces dobrego wyboru.

Co przyniesie tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji jeszcze nie wiemy, ale możemy postarać się by nie zawodzić w latach następnych i wystawiać odpowiednią kandydaturę. Być może potrzeba gwiazdy typu Doda, która nie jest zachwycającą osobowością, ale ma "to coś" co pozwala przyciągnąć uwagę widza (i chodzi tu o właśnie o umiejętność zrobienia show). Pamiętajmy, że sukces odnosimy nie tylko wtedy gdy zwyciężamy w tego typu konkursie, ale i kiedy potrafimy wybrać kogoś, kto dobrze nas zaprezentuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brak jednej spacji i nadmiar jednej literki "o" rzucił mi się w oczy :P To tyle jeżeli chodzi o krytykę :D

Moim zdaniem ciekawie, choć nie wyczerpuje tematu... Nie wiem co można tu jeszcze dodać, ale czuję po tym artykule mały niedosyt.

Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.