Facebook Google+ Twitter

Jak pogromcy Napoleona, bawiąc się, ustalili kształt Europy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-14 12:53

"Wiedeń 1814" to fascynująca i świetnie podbudowana źródłami opowieść o najbardziej wystawnej i zarazem najważniejszej konferencji pokojowej w dziejach nowożytnej Europy.

 / Fot. RebisKiedy Napoleon Bonaparte został pokonany, przywódcy państw europejskich zebrali się w Wiedniu, by na gruzach napoleońskiego imperium zbudować nowy ład. W dyplomatycznych zmaganiach, oprócz koronowanych głów, takich jak cesarz Austrii Franciszek I i car Rosji Aleksander I, brały udział m.in. tak barwne osobistości, jak książę Metternich czy książę Talleyrand. Negocjacje przeplatały się z wielkimi balami, towarzyskimi skandalami i głośnymi romansami. Ciąg hucznych zabaw przerwała dopiero wieść o ucieczce Napoleona z Elby...

Książka w interesujący sposób rzuca światło na zawiłe intrygi towarzyskie i polityczne tego historycznego kongresu - sławetnego przyjęcia, podczas którego przekształcono równowagę sił w Europie, zapewniono jej najdłuższy okres pokoju i zapoczątkowano nową epokę.

David King, stypendysta Fulbrighta, jest absolwentem uniwersytetu Cambridge i autorem cieszącej się uznaniem książki Finding Atlantis. Wykłada historię europejską na uniwersytecie w Kentucky.

"Wiedeń 1814"
David King
Seria Historia
Wydawnictwo Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.