Facebook Google+ Twitter

Jak pokazać Wiktory nie pokazując Tomasza Lisa?

Tomasz Lis bardziej szkodliwy od sowieckich politruków? Na to wygląda. TVP zrezygnowała z pokazywania na żywo gali Wiktorów. Pokaże za to znowu wszystkie odcinki „Czterech pancernych”.

Już są na Pradze, zbliżają się do Wisły i wjeżdżają na most. Nagle niemiecki pocisk trafia „Rudego”. Dzielni pancerniacy budzą się ranni w szpitalu. Leczyć i odpoczywać muszą aż do zimy 1945. Wszyscy widzą, że Powstańczej Warszawie nie dało się pomóc.

Tak serial „Czterej pancerni i pies” przedstawia Powstanie Warszawskie i tłumaczy bierność Armii Czerwonej latem 1944 roku. Podobnych przeinaczeń, przemilczeń i kłamstw jest więcej. Ponieważ „widzowie to lubią”, Telewizja Polska będzie przypominać historię „braterstwa” broni ze Związkiem Radzieckim. Powtórki zaczną się 3 czerwca - akurat w porę, bo zbliża się kolejna rocznica powstania.

Na antenie TVP zabraknie za to miejsca na transmisję z gali Wiktorów. Dziwię się, bo w czasach PRL Wiktory - jak pancerniacy – biły rekordy popularności. Wątpię, by rzeczywistym kłopotem była „spadająca oglądalność”. Przecież ostatnie Wiktory (2006) oglądało więcej widzów niż teraz gromadzą „Czterej pancerni” (Polsat). Być może prawdziwym kłopotem są cztery nominacje dla Tomasza Lisa. Gdyby zdobył choć jednego Wiktora, mógłby bezkarnie występować na antenie telewizji publicznej.

Jak zatem pokazać Wiktory i nie pokazać Lisa? TVP zdecydowała, że pokaże reportaż z gali, ale parę dni później. To półśrodek. Proponuję retransmisję Wiktorów sprzed 20 lat. Laureaci Jerzy Urban i Zbigniew Broniarek nie będą bruździć jak Lis, a „nowe pokolenia widzów obejrzą ich z przyjemnością”. Tak jak Grigorija i jego komandę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Noooooooooo- chciałoby się powiedziec, że zawsze się znajdzie ktoś pragnący być tylko trochę w ciąży. Drugą trochę zostawia na wypadek zmiany tatusia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i oto Polska właśnie .... ehhh

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak. Przecież na Woronicza zasiada Urbański ... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.