Facebook Google+ Twitter

Jak pokonać nudę?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-01 21:23
  • Creative Commons

Uważasz, że Twoje życie jest nudne i monotonne? Zacznij działać, rozwijać się! Bezcelowe siedzenie na kanapie i przełączanie programów niczego nie zmieni.

"Człowiek powinien wybierać swój los, a nie zadowalać się tym co dostaje". (Paulo Coelho)

Istnieje możliwość spędzania wolnego czasu, dobrze się bawiąc i mając z tego satysfakcję. Lubisz robić zdjęcia? Zrób sesje zdjęciową przyjaciółce lub idź na spacer i "pstrykaj fotki" naturze, innym ludziom. Spróbuj wysłać je na jakiś konkurs, a może wygrasz?

Może zawsze marzyłaś o lekcjach tańca? Weź ze sobą przyjaciółkę i zapiszcie się. Nawet jeśli okaże się to złym pomysłem i zrezygnujesz po paru zajęciach, masz satysfakcje, że spróbowałaś. Najgorszą rzeczą jest żałować, że się czegoś nie zrobiło. Życie jest zbyt krótkie, żeby je marnować.

Każdy jest w czymś dobry, posiada ukryte talenty i marzenia, warto to wykorzystać. Na pewno sprawi to nam radość, a może ktoś zauważy nasze starania i odniesiemy sukces?

Jest wiele miejsc, w których możemy nauczyć się czegoś nowego czy rozwijać swoje talenty.

W Łodzi, jak również w innych miejscowościach jest dużo domów kultury i ośrodków, gdzie uczęszczają na zajęcia młodsze dzieci, a także młodzież. Np. :www.domkultury.com.pl. Do tego domu kultury sama chodziłam i bardzo mi się podobało. Oczywiście istnieje wiele innych tego typu ośrodków w obrębie całej Łodzi.

Warto mieć marzenia i próbować nowych rzeczy. Po latach będą wspaniałymi wspomnieniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Własnie bez tych wszystkich "wspomagaczy", które są przydatne i ułatwiają nieraz życie, ludzie teraz jak i niegdyś, tez by się nie nudzili. Warto czasem je porzucić, żeby pozwolić rozwijać się naszej kreatywności - brak tego czego w danym momencie potrzebujemy lub chcemy pobudza wyobraźnię do tego, żeby to zdobyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, myślę, że dzieci i młodzież bez tych wszystkich "wspomagaczy" znalazłaby pomysły na nudę szybciej niż większość dorosłych. To nam się wydaje, że dziecko musi mieć coś wymiernego do zabawy. Moja córka jak nie chce się jej spać a ja zabiorę jej wszystkie możliwe zabawki to bawi się w gadające palce...
Jedyna różnica jaką widzę, między tym co było kiedyś a teraz to fakt, że dzieci i młodzież są bardziej "zewnątrz sterowni" niż wewnątrz. Ale czy to nie my dajemy im takie komunikaty? Choć na te zajęcia bo są modne, czytaj te ksiązki bo są popularne... Patrz co robią inni, wyróżnianie się przeszkadza w realizacji planów w przyszłości: perspektywicznych studiów, dobrej pracy, szansy na szybką spłatę kredytu mieszkaniowego ect. Na stwierdzenie dziecka, że chce się uczyć tańca my pytamy a co ci to da lub widzimy już w nim finalistę "You can dance"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.03.2010 11:15

Siostra Magdaleny ma rację : "Człowiek inteligentny nie nudzi się nigdy". Ja w takim razie do takich ludzi należę, bo nawet gdybym chciała, to nie potrafię się nudzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było komputerów, telefonów, dyskotek, ale z bratem i kolegami nigdy się nie nudziłem, ponadto zapewniałem mamie stałą dostawę ciuchów do prania, aby i ona nie mogła się nudzić. Wtedy wystarczyło ognisko, gitara, wiadro ziemniaków i można było się bawić do rana. Było prosto i pięknie, "za ostatni grosz, kupię dziś chociaż cień tamtych dni..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nuda? Od dawna nie wiem co to takiego :))))))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja pamiętam ,że w dzieciństwie się nie nudziłem z kolegami zawsze coś wymyślaliśmy to szałasy w lesie to na drzewach jakieś siedziska ,to podchody to wyjazdy nad Narew .Ciągle jakieś pomysły rzadko w domu się siedziało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga, dobrze wspomina. Nie mieliśmy nic, a pomysły same przychodziły do głowy. Miałem już 15 lat i z nudów z kolegą wymyśliliśmy, jak sami zrobimy gryf,(sztangę) otwory w ciężarach robił nam tokarz, siłownię zrobiliśmy z największej piwnicy (czyli z mojej). Trenowaliśmy w wolnych chwilach, po lekcjach. Wszyscy z podwórka, kto tylko chciał trenował z nami. Teraz są siłownie, kiedyś nie było mowy o takich cudach. Wiele rzeczy można zrobić samemu, ale trzeba chcieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się, co robiłaby współczesna młodzież w czasach mojej młodości: bez aparatu fotograficznego, bez komputera, bez telewizora, bez dyskotek, klubów, nauki tańca, kawiarni, galerii handlowych i komórki.
Nikt nie narzekał na nudę, dzieci nie robiły sobie dzieci a dorosli wiedzieli zawsze, gdzie są i co robią ich latorośle. Latorosle zaś umiały liczyć w pamięci i pisać bez błędów ortograficznych. Parę innych rzeczy też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja siostra twierdzi, że człowiek inteligentny nigdy się nie nudzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.