Facebook Google+ Twitter

Jak pokonać problemy z dodaniem galerii foto

Z pewnością każdy z nas odchodzi od zmysłów, gdy w trakcie tworzenia w serwisie Wiadomości24.pl galerii, system nagle wariuje! Co robić, gdy wysiłek czasem kilku godzin - wydaje się, że poszedł na marne. Oto kilka praktycznych i sprawdzonych wskazówek.

1. Tworząc galerię, najbezpieczniej jest zapisywać zdjęcie po zdjęciu, w wersji roboczej.

2. Najlepiej, jeśli na początku skupimy się na załączeniu zdjęć, a dopiero potem konstruujemy podpisy. Często bowiem wykonywanie tych dwóch czynności jednocześnie, powoduje "zawieszenie" komputera - co robić, czytaj pkt. 11.

3. Tworząc galerię, najlepiej skupić się tylko na jednej sprawie. Otwieranie kilku "okienek", przeglądanie wiadomości, korzystanie z komunikatorów lub słuchanie muzyki, często (choć nie zawsze) powoduje, że galeria przepada, czyli po prostu, komputer "zawiesza się" - co robić, czytaj pkt. 11.

4. Należy pamiętać, aby w podpisach zdjęć nie stosować zbyt często znaków typu:' " ; : ! ?, itd. Pamiętajmy również, by podpisy nie były zbyt długie. W obu przypadkach może to spowodować, że system zwariuje i galeria przepadnie.

5. Przed wysłaniem galerii do moderacji warto sprawdzić siłę - jakość połączenia internetowego (zwłaszcza, jeśli jesteśmy użytkownikami tzw. "radiówki"), np. przez otwarcie dowolnej strony internetowej. Często słabe połączenie może także spowodować zanik galerii.

6. Jeśli w momencie pracy nad galerią nastąpi przerwanie połączenia internetowego i pojawi się ikonka "spróbuj ponownie", jej naciśnięcie spowoduje, że galeria przepadnie. Należy w tym przypadku zresetować komputer, po czym, uruchamiając ponownie internet, wybieramy opcję "przywróć starą sesję". W większości przypadków galeria, nad którą pracowaliśmy, zachowała się.

7. Przed zapisaniem w wersji roboczej lub wysłaniem galerii do moderacji pamiętajmy o wypełnieniu pól: tytuł, zajawka, tagi.
- tytuł - minimum 10, maksymalnie 60 znaków;
- zajawka - minimum 50, maksymalnie 240 znaków;
- tagi muszą się składać z minimum dwóch liter. Wpisujemy je oddzielając przecinkiem i spacją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.09.2009 22:18

Informacje przydatne i to bardzo :)Kiedyś raz dodawłam galerie w godzinach południowych - myslałam że zwariuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać uniwersalnych rad nie ma w tym przypadku ;/ Miejmy nadzieję, że nowa forma będzie bardziej efektywna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • P S
  • 22.09.2009 12:15

właśnie dodaję galerię stosując się do twoich uwag i już mnie kur..... bierze bo dodałem zdjęcia dodaje opisy zapisuje wchodzę w edycję a opisów nie ma, ponawiam próbę i raz się zapisuje a raz nie - coś już było potem znika ręce opadają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja z reguły dodaję zdjęcia o rozmiarze do 1 MB, wtedy jest ok.

Jeśli chodzi o edytor - mam radiówkę i połączenie bywa różne w ciągu dnia...przyznam, że jeśli nie udaje mi się na Mozilli robię galerię w Explorerze...albo odwrotnie..i co najlepsze - działa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co zrobić jeśli nie wyświetla się w ogóle edytor dodawania zdjęć? Dzieje się tak gdy np. jest niska prędkość łącza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy ktoś mi powie jaki powinien być max . rozmiar zdjęcia? Załamałam się ostatnio jak musiałam każde zmniejszać. Wyszło mi -metodą prób i błędów, ze większych niż 1 mb galeria nie przyjmuje :((((((((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poradnik potrzebny. Dzieki za info.

Upraszam bardzo mocno o zlikwidowanie komunikatu: "Zdjęcia zostały prawidłowo przesłane. OK"
Jeśli w kilka sekund się nie naciśnie guzika "OK", zdjęcia przepadają i należy dodawać od nowa. Ten komunikat jest zbędny. Moim zdaniem oczywiście - poprostu generuje problemy i nie spełnia żadnego zadania. Poza tym polubiłem nowy sposób dodawania zdjęć do galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To super:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

info jak najbardziej przydatne, zwłaszcza punkty 1 i 5 (przynajmniej jak dla mnie ) ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedyś dodawałem galerie na radiówce i wszystko padło zdenerwowałem się wylała mi się kawa wyłączyłem komputer wróciłem do domu spokojnie włączyłem lapka z kablem i jakoś wszystko było. Trochę mi było głupio na to co nasłuchali się ode mnie klienci kawiarni :) ale cóż bywa. Już wiem jak sie nie denerwować
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.