Facebook Google+ Twitter

Jak połączyć karierę z życiem rodzinnym?

W czwartek Wojewódzki Urząd Pracy we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim zorganizował ogólnopolską konferencję "Między wychowaniem a karierą zawodową".

Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia była analiza działań wychowawczych, wspierających wielowymiarowy rozwój człowieka w kontekście przygotowania do radzenia sobie z nieprzewidywalnością rynku pracy. Podczas obrad można było usłyszeć o idei wychowania przez pracę, problemach kształcenia ustawicznego dorosłych, czy też sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.

Niestety, nie mamy powodów do optymizmu. Ludzie do 30. roku życia stanowią aż 42 proc. ogółu bezrobotnych na Lubelszczyźnie, 60 proc. z nich mieszka na wsi. Jedynie 4,5 proc. osób w wieku 25-64 lat korzysta z form kształcenia ustawicznego, często kariera zawodowa wydaje się stać w sprzeczności z wartościami takimi jak małżeństwo i rodzina. Obserwuje się coraz więcej przypadków pracoholizmu, wielu trudno jest utrzymać równowagę między pracą, a życiem pozazawodowym.

Wszystko to wskazuje na szerokie spektrum działania dla wielu instytucji, które powinny starać się zaradzić wspomnianym problemom.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.