Facebook Google+ Twitter

Jak Polsat walczy o widzów z TVN

Telewizja Polsat chce ostro walczyć z TVN. Pierwszym krokiem jest pojawienie się w Polsacie nowej osoby odpowiadającej za sprawy programowe. Nina Terentiew przez 36 lat pracowała w Telewizji Polskiej.

Nina Terientew. Fot. AKPADoradca programowy Polsatu

Nina Terentiew od trzech miesięcy pracuje w Polsacie na stanowisku doradcy programowego właściciela oraz zarządu telewizji ds. polskiej produkcji. Jest to zapewne pierwszy cios jaki został wymierzony w stację TVN, ponieważ Polsat planuje ostro walczyć z konkurencją.

Nina Terentiew w 1971 r. zaczęła pracę w Telewizji Polskiej, zajmowała się przygotowywaniem licznych filmów dokumentalnych, reportaży oraz audycji kulturalnych. W 1998 r. została dyrektorem programowym telewizyjnej Dwójki, a w październiku 2006 r. doradcą programowym Polsatu.

Bitwa o oglądalność

Polsat walczy z TVN o oglądalność, a ta ostatnio zmalała w obu stacjach zmalała. Dlatego Polsat jest w trakcie przygotowań do nowych pozycji programowych w ich ramówce.

Co nowego w Polsacie?

Polsat szykuje odpowiedzi na najlepsze seriale i programy TVN. "Idol" dla gwiazd seriali będzie odpowiedzią na "Taniec z gwazdami". 13 aktorów zmierzy się między sobą, a stawką będzie możliwość nagrania profesjonalnej płyty popowej. Polsat szykuje także sitcom, który będzie odpowiedzią na "Nianię" telewizji TVN, lecz sytuacja będzie inna. Opiekunką będzie sportowiec po kontuzji.

Dwa nowe seriale i program autorski

Serial "Wojna i pokój" będzie emitowany w pięciu stacjach telewizyjnych w Europie, w tym w polskim Polsacie. Jest to epopeja w międzynarodowej obsadzie. Drugim nowym serialem będzie serial pt. "Ekipa". Jesienią 2007 r. w Polsacie pojawi się także autorski program Niny Terentiew. Sama autorka oraz telewizja Polsat nie zdradzają formuły programu.

Co może spowodować ta rywalizacja?

Konflikt dwóch konkurentów może tylko wyjść widzowi na dobre. Polsat stara się o jak największą oglądalność, a TVN na razie milczy, lecz zapewne niedługo. Znając tą stację łatwo się domyślić, iż i ona ma asa w rękawie. Z pewnościw ramówce tej stacji pojawi się hit, który przyciągnie widzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

RYSZARD JARY
  • RYSZARD JARY
  • 12.08.2011 20:42

Wszystko jest ok. , a byłoby jeszcze lepiej gdyby czasem mozna było oglądnąć jakąś produkcję filmową z Iranu ,Iraku Pakistanu , Afganistanu traktującą temat społeczny czy też walki wyzwoleńczej.Dla większości z nas te Kraje są absolutnie obce,a przecież chcemy poznania ich kultury i trudu jaki wkładają aby zaistnieć w świadomości przeciętnego Europejczyka.MY chcemy zbliżenia-ONI ,jestem pewien,też.Mam skromną nadzieję że ktoś poważny zauważy brak tego kulturotwórczego elementu w Polskiej Telewizji. Udowadniać nie muszę o korzyściach płynących z propagownia innych kultur za pomocą filmu w TV. Zapraszam do przemyślenia mojej propozycji.Dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.