Facebook Google+ Twitter

Jak Polska pomaga światu. II Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej

20 września 2008 roku (w sobotę) na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się II Forum Polskiej Współpracy Rozwojowej, zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Plakat Forum. / Fot. MSZForum jest wydarzeniem otwartym, w którym może wziąć udział każdy, kto chce dowiedzieć się, w jaki sposób Polska pomaga światu. W jego trakcie prezentowane będą finansowane z polskich środków projekty pomocowe, jak np. budowa studni w Sudanie i szkoły w Kenii, promocja agroturystyki w Gruzji, aktywizacja zawodowa kobiet w Kosowie lub kształcenie instruktorów szermierki z Autonomii Palestyńskiej. Debatom o problemach świata, towarzyszyć będą wystawy fotograficzne, pokazy działania szpitala polowego oraz filmów o wyzwaniach rozwojowych Angoli, Tanzanii i Afganistanu. Liczne warsztaty, gry i konkursy edukacyjne, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i dorosłych, przybliżą wiedzę o życiu mieszkańców krajów rozwijających się.

Warszawiacy i turyści, którzy tego dnia odwiedzą Krakowskie Przedmieście będą mogli skosztować również potraw z różnych zakątków globu. Koncerty i pokazy tańców m.in. gruzińskich, afrykańskich, będą niepowtarzalną okazją do obcowania z kulturą często słabiej znanych regionów świata. Dzięki swojej bogatej ofercie, Forum będzie wydarzeniem atrakcyjnym dla całej rodziny.

Więcej informacji na temat II Forum Współpracy Rozwojowej można znaleźć na: stronie internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.