Facebook Google+ Twitter

Jak pomóc dziecku?

Każdy rodzic chciałby w pełni pomagać swojemu dziecku. Wspieramy nasze pociechy przez cały czas, od momentu ich narodzin przez etap dorastania i jesteśmy dla nich zarówno autorytetem jak i wyrocznią.

To nasze opinie kreują ich poglądy, którymi później dzielą się ze swoimi rówieśnikami. Jednak nadchodzi taki okres, kiedy nasza wiedza i doświadczenie nie zawsze jest w stanie zaspokoić potrzeby dziecka. Rodzice dzieci w wieku szkolnym muszą dysponować niezwykle szeroką wiedzą, a i tak czasem, mimo jej posiadania, nie zawsze potrafią wystarczająco pomóc swoim pociechom w nauce niektórych przedmiotów. Rzadko zdarza się, że sytuacja, w której na przykład w naukach ścisłych prym wiedzie ojciec, a w humanistycznych mama. W praktyce zawsze znajdzie się przedmiot, z którym żadne z nich nie potrafi sobie poradzić. Nagle do tej pory "wszystko wiedzący" dorośli nie mają wystarczającej wiedzy, aby wesprzeć swoją pociechę.

Pomocą służą w takich sytuacjach korepetytorzy

Do bardzo powszechnych zajęć dodatkowych z języków obcych dołączyły ostatnimi czasy korepetycje z przedmiotów szkolnych. Coraz to młodsze dzieci korzystają z lekcji prywatnych. Często nie z powodu kłopotów w nauce, lecz w celu wzmocnienia wiedzy dziecka od samego początku roku szkolnego. W każdym większym mieście znajdziemy centra edukacyjne, które oferują korepetycje z przedmiotów szkolnych. Poza tym codziennie pojawiają się tysiące ogłoszeń prywatnych korepetytorów. Ważnym elementem jest jakość oferowanych zajęć i tu, podobnie jak w przypadku zajęć z języków obcych, warto korzystać z profesjonalnych firm, które zapewniają wysokiej jakości materiały, system nauczania i mogą poszczycić się wieloma zadowolonymi klientami. Firmy zajmujące się profesjonalnym udzielaniem korepetycji oferują zajęcia dopasowane do potrzeb każdego dziecka. Mogą one odbywać się w małych grupach lub indywidualnie, kilka razy w tygodniu. Na takich zajęciach, w których uczestniczą rówieśnicy, dzieci motywują się wzajemnie, są bardziej pewne siebie i swojej wiedzy, czują się bezpiecznie, a przez to chętniej się uczą.

Ceny korepetycji mogą różnić się w zależności od przedmiotu i regionu, standardową ceną za 45 min zajęć są kwoty w wysokości 15 - 20 złotych. Jednak najważniejsze są bezcenne korzyści, jakie mogą przynieść dziecku profesjonalne korepetycje. Pracując z dzieckiem w neutralnym, przyjaznym środowisku, miłej atmosferze z dala od domu i szkoły możemy liczyć na większą motywację, lepszą koncentrację oraz efektywniejszą naukę. Nie od dziś wiadomo, że rodzice ze względu na swój emocjonalny stosunek do własnych dzieci są najmniej odpowiednimi korepetytorami, a atmosfera domowa nie zawsze służy skupieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.