Facebook Google+ Twitter

Jak pomóc Świętemu Mikołajowi?

Zabawki dzieciom, pod choinkę, przynosi, jak wiadomo, Mikołaj. Powinniśmy jednak sprawdzić czy wszystkie te zabawki wyprodukowały świstaki z dalekiej Laponii. Tylko one wiedzą, co dla dzieci najlepsze.

Creative Commons Attribution 2.0 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Santa-eop2.jpg Rynek zabawek dla dzieci jest prawie tak wielki jak dla dorosłych. Różnica generalnie polega na tym, że to my, dorośli dokonujemy zakupu. Zbliża się gorączka zabawkowa i wielu z nas już nerwowo zagląda do stosownych sklepów, kombinując, co by tu w tym roku kupić synom, córkom, chrześniakom, pociotkom oraz innym najczęściej małoletnim członkom rodziny.

By przyjemność dawania i przyjmowania prezentów nie była niczym zmącona, musimy pamiętać, aby nasz prezent był bezpieczny. Nie powodował bałaganu, zabrudzenia. Nie zrobił dziecku krzywdy. Nie stał się przyczyną choroby. Nie stwarzał jakiegokolwiek zagrożenia.

Producenci zabawek mają obowiązek projektowania ich i wytwarzania w określony sposób, z bezpiecznych materiałów. Przed dopuszczeniem zabawek do sprzedaży, ich producent musi posiadać certyfikat określający, że dany wyrób spełnia zasadnicze wymagania bezpieczeństwa. Certyfikat taki
wystawia notyfikowana jednostka certyfikująca, na podstawie przeprowadzonego badania danego typu wyrobu. Problematykę nadawania certyfikatów producentom zabawek reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z 18 września 2001 r. w sprawie szczegółowych warunków dotyczących bezpieczeństwa zabawek.

Jednak, jak wiadomo z praktyki, często w handlu pojawiają się wielkie „okazje” z różnych egzotycznych zakątków świata, które jakimś cudem ominęły wspomniany urząd certyfikujący.

Kupując jakąkolwiek zabawkę powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę na informacje i oznaczenia, które producent ma obowiązek umieszczać na zabawce, ulotce lub opakowaniu. Wszelkie informacje i instrukcje muszą być napisane w języku polskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry artykuł, bo niestety ale jest tyle towarów, że nie wiadomo co wybrac a i także jaka ma byc ta zabawka aby dziecko sie nią bezpiecznie mogło bawić.
Plus naturalnie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.