Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16190 miejsce

Jak pomóc w święta

Święta to nie tylko czas kupowania gór prezentów, kolęd z głośników w hipermarkecie i „Kevina samego w domu” w telewizji. W tym okresie można dać trochę radości tym, którzy na co dzień nie odczuwają jej zbyt wiele, gdyż muszą borykać się biedą. Każdy z nas może stać się św. Mikołajem.

Dla chrześcijan jest to okres wypełnienia proroctw, dla wszystkich zaś moment, gdy noc zaczyna ustępować pola dniowi, a obok są bliscy i można cieszyć się swoim towarzystwem i zastawionym stołem. Czas, gdy duszę przepełnia radość. Szczęśliwi ludzie zaś chcą, by cały świat podzielał ich nastrój, dlatego od wieków okres przed świętami sprzyjał wszelkim przedsięwzięciom dobroczynnym. O potrzebujących warto pamiętać szczególnie teraz, aby i oni mogli zakosztować radości Bożego Narodzenia.
 / Fot. Screen ze strony szlachetnapaczka.pl
Świąteczna Paczka - przygotuj paczkę dla potrzebujących
- Bieda jest jak choroba - żeby skutecznie pomagać, trzeba ją zdiagnozować – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Wiosna. Organizowana przez nie Akcja Świąteczna Paczka w pełni wpisuje się w tą ideę. Wolontariusze stowarzyszenia docierają do potrzebujących rodzin, dowiadując się, czego im brakuje. Pani Alicji, samotnej rencistce, przyda się proszek do prania i konserwy mięsne. Przewlekle chore małżeństwo z dwójką dzieci będzie wdzięczne za słowniki polsko-angielskie i firanki… Podobne rozmowy wolontariusze przeprowadzili z kilkoma tysiącami rodzin. Na ich podstawie tworzy się listy potrzebnych rzeczy. Pomóc można przygotowując jednej z rodzin paczkę z proponowaną zawartością. W bazie danych na stronie fundacji trzeba wybrać osoby, które chce się wesprzeć i podarować im na święta niezbędne rzeczy. Podczas poprzedniej edycji udało się pomóc 3816 rodzin. W tym roku akcja organizowana jest po raz ósmy. Patronat nad Świąteczną Paczką objął kardynał S. Dziwisz.

Strona akcji

Świąteczna Zbiórka Żywności – gdy inni nie mają co jeść…
„Kup coś nie dla siebie” – to hasło tegorocznej przedświątecznej akcji Banków Żywności. Boże Narodzenie to tradycyjnie czas zastawionych stołów i wymyślnych potraw przygotowanych tylko na tą jedyną w roku okazję. Organizatorzy Świątecznej Zbiórki Żywności zachęcają, aby właśnie wtedy pamiętać o ludziach, którzy nie mają za wiele do jedzenia, a czasem bywa, że nie mają nic. Takich osób wbrew pozorom jest bardzo dużo. Według GUS w naszym kraju 5 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie (dane za stroną akcji). Biorąc udział w Świątecznej Zbiórce Żywności można zapewnić wielu rodzinom posiłek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wielki plus za wrażliwość społeczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus. Przeczytajmy i pomagajmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.