Facebook Google+ Twitter

Jak pomysłowo szukać pracy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-23 12:21

Determinacja młodych ludzi przejawia się coraz częściej w niestandardowych metodach poszukiwania pracy - często wręcz bardzo niestandardowych. Potwierdza to tezę, iż pomysłowość ludzka nie zna granic.

Tak zwane spowolnienie gospodarcze wyraźnie wpłynęło na rynek pracy, zmniejszając zatrudnienie i zmieniając model zarządzania zasobami ludzkimi. Jednakże każdy kryzys niesie ze sobą powiew świeżości i nowych pomysłów. Wygrywają ci, który potrafią w tym zauważyć swoją szansę. Determinacja młodych ludzi przejawia się coraz częściej w niestandardowych metodach poszukiwania pracy, często wręcz bardzo niestandardowych…

Wiadomo, że nie w każdej branży kreatywna aplikacja zaowocuje zatrudnieniem, lecz video CV, prezentacje multimedialne i specjalne strony www nie zaskoczą już nikogo. Dając możliwość lepszej autoprezentacji, są coraz częściej wykorzystywane również w „tradycyjnych” branżach. Tam gdzie liczy się pomysłowość i kreatywność (np. branża reklamowa, media, szeroko pojęty marketing i PR) trzeba przedstawić siebie jako osobę myślącą „out of the box”, czyli wychodzącą poza ramy standardowych modeli zachowań, działań i schematów. Na szczęście dowodów potwierdzających tezę, iż pomysłowość ludzka nie zna granic nie brakuje. Od zdjęć w obroży, które mają podkreślić wierność i oddanie, (Badania PARP udowadniają, że wciąż są to najbardziej pożądane przez pracodawców w Polsce cechy pracownika) po wystawianie przez kandydatów posiadanych kompetencji na aukcjach internetowych.

Kreatywny Outdoor i odrobina szumu
"Kreatywność w poszukiwaniu pracy nie zawsze prowadzi do zatrudnienia. Ułatwia to bycie zauważonym, ale o dostaniu dobrej oferty pracy decydują kompetencje i umiejętność zaprezentowania się" - ePR Specialist w portalu http://www.jobexpress.pl/ / Fot. Laura Holzmann
Naprzeciwko głównego wejścia do siedziby Ogilvy w Cordobie (Argentyna), Laura Holzmann przygotowała niespodziankę - zamówiła u lokalnego artysty grafitti na ścianie, przedstawiające jej autoportret usiłujący wejść przez drzwi do agencji. Obok widniał napis „chcę wejść” oraz adres www. Zdziwienie pracowników Oglivy było tak wielkie, że Laura otrzymała telefon następnego dnia rano. Niestety, po rozmowie kwalifikacyjnej ostatecznie nie otrzymała propozycji pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

MarekM
  • MarekM
  • 14.09.2010 21:35

Polecam www.mypraca.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.