Facebook Google+ Twitter

Jak poprawnie rozliczyć PIT za 2008 - akcja urzędów skarbowych

W ostatnią sobotę marca i kwietnia urzędy skarbowe w całej Polsce otwierają się na podatników i przyjmują interesantów. Specjaliści z Urzędu Skarbowego Wrocław-Fabryczna oraz Biura rachunkowego DP Synergia dyżurują w centrum handlowym Borek.

Składanie zeznań rocznych PIT w I Urzędzie Skarbowym w Gdyni. / Fot. PAP/Barbara OstrowskaW soboty 28 marca i 25 kwietnia 2009 r. urzędy skarbowe w całej Polsce otwierają się na podatników i przyjmują interesantów oraz oferują pomoc w rozwiązywaniu problemów podatkowych. W tych dniach można złożyć PIT osobiście, a także zapoznać się ze specyfiką pracy urzędu.

Odpowiadając na duże poparcie udzielone przeprowadzonym akcjom w latach ubiegłych, Ministerstwo Finansów postanowiło, że podatnicy uzyskają w tym roku możliwość załatwienia swoich spraw w spokoju i bez pośpiechu podczas aż dwóch dni wolnych.

W kilku miastach Polski urzędnicy poszli jeszcze bardziej na rękę podatnikom i w ramach akcji „Jak poprawnie rozliczyć PIT” ogłosili dyżury w wybranych centrach handlowych. Urząd Skarbowy Wrocław Fabryczna uruchomił punkt informacyjny w Centrum Handlowym Borek.

W godzinach 10-14 urzędnicy udzielają informacji na temat rodzajów ulg podatkowych, sposobu rozliczenia podatku z małżonkiem, samodzielnie lub wspólnie z dzieckiem, odliczenia kosztów leczenia i rehabilitacji oraz możliwości rozliczenia zarobków zagranicznych.

Partnerzy akcji - doradcy z Biura rachunkowego DP Synergia pomogą wypełnić zeznania PIT za 2008 rok. Podczas akcji dostępne są również formularze PIT.

Pamiętać należy, że wypełniony PIT musi zostać złożony we właściwym Urzędzie Skarbowym do 30 kwietnia. Dokonuje się tego osobiście lub wysyła dokument listem poleconym.

Składając zeznanie roczne można również pomóc wybranym organizacjom użytku publicznego, przekazując 1 procent podatku. W dokumencie wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji, a Urząd Skarbowy sam przekaże pieniądze w naszym imieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.