Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30325 miejsce

Jak poradzić sobie w upał?

Dla wielu osób lato jest najbardziej ulubioną porą roku. Jednakże również i latko ma wadę, jaką jest niemiłosierny upał. Dlatego też dzisiaj możecie zapoznać się z radami, jak zmniejszyć odczuwanie gorąca.

 / Fot. OpenIcons/pixabay.comPo pierwsze musisz pić... ciepłe napoje! Absurdalne? Paradoks? Pewnie dla wielu tak, ale doprawdy takie picia złagodzą odczucia ciepła bardziej niż zimne napoje. Gdy wypijemy coś ciepłego podnosi się nasza temperatura ciała, a to skutkuje tym, że mniej odczuwamy żar płynący z nieba.

Po drugie unikaj kupowania ciemnych ubrań. Na pewno w upalne dni nie możesz zakładać ciemnej: czarnej czy granatowej odzieży. Staraj się wybierać ubrania uszyte z bawełny czy lnu, a kolory wybieraj pastelowe.

Jeśli idziesz na dłużej na świeże powietrze to posmaruj skórę kremem z filtrem UV. To rozwiązanie zapewne uchroni Was przed poparzeniam i wasze ciało będzie pięknie opalone na brązowo.

Jeśli do Twojego pokoju zawsze wpada dużo słońca, warto kupić rolety czy zasłony. Jeśli będzie wyjątkowo duży upał warto je zasłonić, wtedy w pokoju będzie o wiele chłodniej i na pewno nie będzie za duszno.

Jednak najważniejszym elementem jest to, aby dużo pić. Unikaj raczej słodkich napoi, bo one dodatkowo potęgują pragnienie. W przeciętnym dniu powinniśmy pić około dwóch litrów, a w czasie upału oczywiście starajcie się pić jeszcze więcej. To tylko w trosce o wasze zdrowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.