Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10118 miejsce

Jak poradzić sobie z jesienną chandrą?

Jesień sprzyja stanom depresyjnym, przygnębieniu, osłabieniu i popadaniu w apatię. Nie dopuść do sytuacji, kiedy nie będziesz mieć siły do wstania z łóżka. Pokonaj zły nastrój!

 / Fot. tpsdaveKorzystaj z promieni słońca

Słońce dodaję nam energię, sprawia, że mamy większą chęć do życia i działania. Jesienią w pochmurne dni trudno o promyki słońca, dlatego jesteśmy przygnębieni, czujemy smutek i nie mamy ochoty na wyjście na dwór. Jednak nawet w tej porze roku zdarzają się słoneczne dni, nawet lekkie przebłyski mogą okazać się zbawienne. Warto pomyśleć nad spacerem każdego ranka - oczywiście, jeśli nie spieszysz się do pracy czy szkoły. Dla bardziej zabieganych polecam mało wymagającą czynnośc, a mianowicie, zawsze odsłaniaj okna, by w pokoju było jasno.

Zażywaj dużo ruchu


Uprawianie sportu powoduje wydzielanie się endorfin, czyli popularnych hormonów szczęścia. Jesień to idealna pora, aby zadbać o swoje ciało, zdrowie oraz samopoczucie. Będziesz zadowolony z siebie, jeśli pokonasz własne granice - takim przełamaniem, może być już sam fakt rozpoczęcia sportowej przygody. Możliwości jest bardzo dużo - możesz pływać, tańczyć, jeździć na rowerze - to zależy tylko od Ciebie!
Uśmiechaj się!

Uśmiechaj się! Nawet wtedy, kiedy siedzisz sam w pokoju, postaraj się napinać mięśnie twarzy tak, aby były typowe dla osób radosnych. Twoimi przyjaciółmi niech będą osoby, które także są zadowolone ze swojego życia - unikaj kontaktu z ludźmi typu smutas. Dla poprawienia humoru warto obejrzeć także dobrą komedię.

Może jakaś przyjemność?

Postaraj się urozmaicać swoje życie - nie siedź bezczynnie sam w domu, zadbaj o życie towarzyskie. Możesz umówić się ze znajomymi do kina, na kręgle czy wyjść z przyjaciółką na kawę. Natomiast jeśli zdarzy się taki dzień, że nie będziesz mieć ochoty na wyjście na miasto, weź relaksującą kąpiel, posłuchaj muzyki, obejrzyj dobry film.

Czułość

Dla pozyskania nowej, pozytywnej energii okazuj miłość swoim bliskim. Bądź miła, serdeczna, przytul kogoś kogo kochasz. To pozwoli Ci osiągnąć wewnętrzny spokój!

Koloroterapia

Co to takiego? Do przeprowadzenia tego "eksperymentu" nie potrzeba zbyt wiele - wystarczy, że przygotujesz serwetki o różnych odcieniach, najlepiej by były one: czerwone, pomarańczowe i żółte. Należy rozłożyć je na stole, postawić przy nich zapaloną lampę, a efekt będzie spektakularny. Kolory rozbłysną na ścianie, a Ty będziesz mogła obserwować ten niesamowity efekt. Dobry humor gwarantowany!

Marzenia

Nie wystarczy mieć marzenia, ale trzeba zacząć je realizować! Dla ułatwienia warto wypisać wszystkie pragnienia na kartce i zastanowić się, jak zacząć je spełniać. Na początek zacznij od tych najprostszych, ponieważ w innym wypadku, szybko możesz poczuć zniechęcenie.

Muzyka relaksacyjna

Może czas zainteresować się muzyką relaksacyjną? Pomaga wyciszyć się, uspokoić nerwy.. Postaraj się w każdej wolnej chwili puszczać szum morza, śpiew ptaków czy inny dźwięk, który na pewno podziała na Ciebie odprężająco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.