Facebook Google+ Twitter

Jak poseł Biedroń "walczy" z homofobią? Mści się na dziecku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-21 13:46

Poseł Robert Biedroń na swoim profilu facebookowym otrzymuje wiadomości o homofobicznej treści. Po kolejnej tego typu wiadomości postanowił wziąć odwet, ale nie na autorze komentarza... tylko na jego małym synu. Opublikował zdjęcie dziecka bez zgody właściciela profilu. "Nie mogłem się oprzeć pokusie prezentacji owego zdjęcia" - pisze poseł.

 / Fot. robertbiedron.pl, galeria posłaCo ciekawe, poseł Biedroń nie skorzystał z opcji "udostępnij", która daje możliwość użytkownikom Facebooka publikacji na swojej osi czasu zdjęć, statusów, linków itp. innych userów. Biedroń zapisał zdjęcie na dysku, po czym opublikował je na własnej osi czasu. W24 zasłoniły twarz dziecka na screenie z profilu posła Ruchu Palikota, ponieważ pan poseł tego nie zrobił.

Zdjęcie dziecka zostało opatrzone komentarzem. Biedroń podaje / Fot. print screen / facebook.com
w nim imię i nazwisko człowieka, który przesłał mu wiadomość oraz zamieszcza link do jego profilu na Facebooku. Zachowujemy oryginalną pisownię: Jakis pan ... ... (link do profilu - przyp. red.) przeslal mi na facebooku taka oto odkrywcza wiadomosc: "odbyt jest do srania nie do jeb***". Ciekawe po ilu eksperymentach odkryl te prawidlowosc? - pisze poseł. Na jego profilu mozna znalezc 2 zdjecia. Jedno z nich prezentujace dumnie jego synka z ciekawym motywem religijnym w tle. W kontekscie w/w jakze tworczej wiadomosci nie moglem sie oprzec pokusie prezentacji owego zdjecia...

Pod zdjęciem znalazło się prawie 200 wpisów. Zdarzają się komentarze negatywne, które potępiają publikację zdjęcia nieletniego dziecka bez zgody rodziców. Więcej jest jednak komentarzy pozytywnych. Inne zdanie mają działacze na rzecz osób homoseksualnych. "Jeśli to jest właściwa droga walki z homofobią to ja wolę posiedzieć w domu" - pisze Wojtek Szot, bloger i działacz LGBTQ. "Postępowanie posła to szantaż, nieetyczna igraszka, która pokazuje, że zagalopowanie się w bronie "własnej godności" jest jednak możliwe".

Próbowałem skontaktować się z posłem i zapytać go, dlaczego chciał ukarać autora wulgarnej wiadomości, posługując się dzieckiem. Niestety, nie udało mi się z nim skontaktować. Chcę zatem publicznie zapytać pana posła, czy rzeczywiście walka z homofobią musi polegać na obrażaniu członków rodziny?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

No pewnie, bo ujawnianie że szacowny pan domu, dobry tatuś i fan Maryi jest typem pozbawionym kultury osobistej to "wielka wpadka"... Jak tak można psuć komuś (fałszywy) wizerunek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.07.2012 11:04

Panie Robercie, zgadzam się z Panem oczywiście. Takimi "wpadkami" powinna zachowywać się komisja etyki poselskiej, ale to sztuczny twór, który nie działa tak jak powinien.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek
  • antek
  • 23.06.2012 11:35

Wszelkie znęcanie się nad dzieckiem powinno być karane - a teraz w szkole nie będzie szykanowany?
Poseł powinien ponieść karę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz ciota
  • janusz ciota
  • 23.06.2012 09:39

panie pośle wstydu oszczędź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do takich osobników jak Biedroń należy podchodzić z obojętnością gdyż ludzkości nic nie dają prócz obrzydzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@autor- ''czy rzeczywiście walka z homofobią musi polegać na obrażaniu członków rodziny?'' Panie Łukaszu poruszył Pan b.istotną sprawę tylko czy nie uważa Pan, że cytowane pańskie pytanie można rozszerzyć o ''obrażenie kogokolwiek?''. Sam pisze ostre komentarze ale staram się nie obrażać. Też uważam, że osoby publiczne jak rzeczony p.Biedroń winni zachować szczególnie wysokie standardy zachowania. Pana Niesiołowskiego bym pominął gdyż jest niereformowalny, co do chamskim wypowiedzi posłów PIS-u to jest też absolutnie żenujące i niedopuszczalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszędzie tam, gdzie moralność niejedno ma imię, takie sprawy będą nagminne. Od domu poczynając, poprzez przedszkole, szkołę, pracę zawodową, politykę i na życiu religijnym kończąc.

W tym ostatnim przypadku, jeszcze w szkole średniej, myślałem, że "dobro" to dobro, a "zło" to zło. Potem, gdy jako dojrzewający chrześcijanin zobaczyłem tę totalną powszechnie panującą obłudę i hipokryzję, zapaliły mi się światła ostrzegawcze i od tamtego czasu z rezerwą i pełną nieufnością podchodzę do wszystkich źródeł generujących taki stan rzeczy.

Niestety, mentalność Kalego jest spotykana na każdym kroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam jeszcze, że z czymś podobnym mamy do czynienia tu na portalu. Ludzie piszą tu wyjątkowo chamskie i agresywne komentarze czując się bezpiecznie, bo nikt ich nie zna. Już widzę jak się tak zachowują gdy wszyscy wiedzą kim oni są albo stojąc z oponentem twarzą w twarz.
Na co dzień pewnie są "kochającymi tatusiami" i "kulturalnymi sąsiadami", a potem siadają do netu i pod zmyślonym na poczekaniu pseudonimem wypisują rzeczy niegodne przyzwoitego człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu. Nie wiem skąd to pytanie. Przecież ów pan od zdjęcia, to osoba podobna do posłów Suskiego czy Niesiołowskiego. Pan Biedroń nie występuje przeciw niemu tylko przeciw powszechnemu w Polsce zakłamaniu, które pozwala osobom z pozoru godnym zachowywać się jak jakiś element z marginesu. Do tych ludzi powinno dotrzeć, że nie mogą pisać czy mówić takich tekstów bezkarnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.06.2012 11:23

Panie Grzegorzu, czy zgadza się Pan z taką formą komunikacji z narodem, jaką stosuje poseł Biedroń? Czy od Posła na Sejm RP nie powinno się wymagać wyższego modelu zachowań niż "nie mogłem się oprzeć pokusie"? Poseł Suski również nie mógł się oprzeć pokusie kiedy nazywał Godsona "murzynkiem z PO", a wcześniej porównując homoseksualistów do zwierząt. Niesiołowski nie może się oprzeć pokusie, kiedy obraża Kaczyńskiego w mediach. Ale zarówno Suski jak i Niesiołowski są za swoje zachowania potępiani. Nie rozumiem, dlaczego nieetyczne zachowanie posła Biedronia ma być tolerowane. Co więcej, dlaczego ma być za nie chwalony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.