Facebook Google+ Twitter

Jak powinien nazywać się nowy most w Warszawie? Głosuj!

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2011-08-23 18:19

Samorząd Białołęki poprosił mieszkańców stolicy, o wzięcie udziału w sondzie, dotyczącej wyboru nazwy dla "mostu północnego".

Sonda

Jak powinien nazywać się nowy, warszawski most?

 / Fot. Ewa KrzysiakOd samego początku temat ten wzbudzał liczne kontrowersje, zarówno wśród radnych jak i mieszkańców Warszawy. Padały propozycje, aby most nosił imię: Jana Pawła II, Marka Edelmana, Ignacego Paderewskiego, Marii Skłodowskiej-Curie lub po prostu Północny. Do tej ostatniej nazwy, niektórzy warszawiacy zdążyli się już przyzwyczaić.

W związku z powyższym, postanowiono spytać o zdanie mieszkańców stolicy. Wszyscy zainteresowani wyborem nazwy mostu, mogą zagłosować (do 25 sierpnia) osobiście, w urzędzie dzielnicy, lub wchodząc na stronę konsultacje.um.warszawa.pl.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, radni zapoznają się z wynikami konsultacji.

Warto wspomnieć, że ostatni pomysł nadania mostu imienia Marii Skłodowskiej-Curie, został negatywnie zaopiniowany przez Zespół Nazewnictwa Miejskiego (tworzony przez grono językoznawców i varsavianistów).

Zobacz również Most Północny. Montaż trzeciego przęsła


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 03.09.2011 09:07

most nad rzeką zmartwień,gdyż nie ma w niej ryb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnia szansa na oddanie głosu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 21.08.2011 18:02

nazwa solidarność mi bokami wychodzi i kojarzy sie z sprzedaża zakładów zamykaniem i wyrzucaniem ludzi na bruk a ci z solidarności teraz tylko o własny stołek i interes walczą odkąd odszedł wałęsa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że poczucia humoru niektórym komentującym nie brakuje.

Przypominam, że budowa Mostu Północnego jest ważną i znaczącą inwestycją dla mieszkańców całej stolicy, a szczególnie Biąłołęki. Kto chce mieć wpływa na wybór nazwy dla tego mostu ma możliwość zagłosować (do 25 sierpnia) sobiście, w urzędzie dzielnicy, lub wchodząc na stronę konsultacje.um.warszawa.pl.(link aktywny w artykule).

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 21.08.2011 16:18

tak most północny brzmi zdecydowanie najładniej reszta nazw nie pasuje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Rajski
 • Adam Rajski
 • 20.08.2011 11:27

Przekonuje mnie propozycja Mostu Solidarności, ale musiałaby to być szczególna konstrukcja w bardziej eksponowanym miejscu Stolicy, a może Gdańska...? Przychodzi mi na myśl idea o wiele bliższa. Najpierw myślałem o tym, że bardzo poetycko i po ludzku by zabrzmiał "Most Ewy", ale zaraz potem poprawność polityczna nakazała mi poprawić to na "Most Adama i Ewy". Może w miarę budowy coraz większej ilości przepraw przez Wisłę uda się nazwać dwa mosty tymi pięknymi imionami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagłosowałam ... Most Północny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam nic przeciwko nazwaniu tego mostu imieniem wielkiej uczonej, ale czemu nie nazwać go Mostem Solidarności. I nie jest ważne, czy ktoś będzie to łączył ze związkiem zawodowym czy piękną ludzką cechą (niestety chyba coraz rzadszą). Most, podobnie jak "solidarność" łączy i nie tylko brzegi ale również ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PODDANY
 • PODDANY
 • 17.08.2011 21:46

CHCIALBYM ZEBY TA KLADKA NOSILA IMIE NASZEGO KOCHANEGO WODZA -DONALD TUSK PRZEPRAWA-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.