Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2180 miejsce

Jak powinna wyglądać piękna kobieta?

Wiele z nas, głównie w okresie młodzieńczym, nie lubi swojego odbicia w lustrze. Jedne kobiety uważają, że są za niskie, inne, że za wysokie. Narzekamy, że nasze włosy są zbyt puszyste lub za proste. Liczymy zbędne kilogramy lub obżeramy się lodami, żeby przytyć choć trochę. Lista części ciała, z których jesteśmy niezadowolone, może być bardzo długa.

 / Fot. Luiza MayorgaZazwyczaj lubimy to, co mają inne panie. Rzadko, natomiast to, co same posiadamy. Dzieje się tak, ponieważ ideały piękna nigdy nie są jednakowe. Piękno jest postrzegane bardzo różnorodnie przez każdą osobę. Różnice te są jeszcze większe na różnych kontynentach. Dla przykładu: mieszkańcy Nowej Gwinei malują swoje twarze i ciała błotem oraz przyczepiają sobie pióra kolorowych ptaków. W niektórych regionach Afryki im grubsza żona, tym lepiej. Otyłość świadczy przecież o dobrobycie w rodzinie. A to przynosi zaszczyt mężowi takiej grubaski.

Na Karaibach kobiety wydają spore sumy pieniędzy i spędzają wiele godzin w salonach, żeby rozjaśnić skórę i wyprostować włosy. My, Europejki, natomiast robimy dokładnie odwrotnie: leżymy plackiem na plaży lub w solarium i kręcimy włosy na wałki, nawet jeśli jest to bardzo niewygodne podczas snu.

Jakie są zatem standardy piękna? Jak powinna wyglądać piękna kobieta? Czy będzie miała ona kręcone czy proste włosy, jasną czy opaloną skórę? Ilu czytelników, tyle będzie zapewne opinii.
Warto zatem przypomnieć w tym momencie coś, co jest naprawdę istotne w kwestii piękna. Wygląd zewnętrzny nie przesądza o naszym życiu. Nieważne jest, czy jesteś niska, czy wysoka, czy masz długie, czy krótkie włosy, i jakiego są one koloru. Naprawdę liczy się to, co sobą reprezentujesz, jaki jest twój stosunek do Boga i do innych ludzi. Twoje prawdziwe piękno jest w Tobie, w twojej osobowości, którą inni widzą poprzez twoją skórę.

Indywidualne wartości, w przeciwieństwie do standardów piękna, są wszędzie takie same. Nie ma tu znaczenia miejsce ani czas. Na całym świecie ludzie cenią szacunek, odpowiedzialność, przyjaźń, współpracę, czy dyscyplinę wewnętrzną. Te właśnie wartości są trzonem osobowości i charakteru. One mają największy wpływ na teraźniejszość i przyszłość, dużo bardziej niż wygląd zewnętrzny. Wartości posiadane przez Ciebie są ważniejsze niż kolor twoich oczu czy długość twoich nóg. Twój charakter pokazuje nie tylko, jak łatwo radzisz sobie w relacjach z koleżankami w pracy, ale przede wszystkim świadczy o tym, kim jesteś i czy możesz być szczęśliwa w życiu osobistym i zawodowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wiktoria Dróżka
  • Wiktoria Dróżka
  • 07.12.2010 20:36

Bardzo fajny tekst, gratuluje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Twoje prawdziwe piękno jest w Tobie, w twojej osobowości, którą inni widzą poprzez twoją skórę."
Luizo, nie wszyscy zdolni są do odkrywania tego w bliźnich; wśród nas jest wielu ślepców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa dni temu oglądałem reportaż na TV ARTE pt: "Artyści w obronie wolności, pod groźbą utraty życia..." Wypowiadała się Kobieta, która przeżyła gehennę w Indiach, ponieważ występowała przeciwko religiom. Jej zdaniem - WSZYSTKIE RELIGIE - odbierają kobiecie Wolność, czynią Ją niewolnicą tradycji, charakterów, męskich wyobrażeń o bogu i świecie! (Zobacz na "ARTE +" niem.)

Uwielbiam kobiety - które NIE MAJą charakteru;)) Które zachowały w sobie coś z okresu ich Dzieciństwa! Kobiety, które nie mają na sobie stempla kościoła, przytułku wychowawczo- socjalnego, religii, ba! cywilizacji;)) '4
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda...piękno nasze jest w środku, to co jest w nas promieniuje na zewnątrz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.