Facebook Google+ Twitter

Jak powstaje pokaz mody? ''Wyspa" Mariusza Przybylskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-17 14:02

Mariusz Przybylski tworzy z sezonu na sezon coraz fajniej – twierdzi znany stylista Tomasz Jacyków. Można się było o tym przekonać podczas pokazów najnowszej kolekcji.

Jak powstaje taki pokaz mody?
- Zwykle jest więcej czasu na próby, na pewne eksperymenty – mówi Kasia Sokołowska, reżyserka pokazu. – Tutaj tak naprawdę pokaz tworzy się poza tym miejscem, jest wymyślony od początku do końca. Moja rola polega na tym, żeby przewidzieć wszystkie możliwe historie, które mogą się wydarzyć. Spowodować, że emocje, które towarzyszą powstawaniu tego pokazu, będą czytelne dla widza. To jest moje zadanie.Pokazu nie byłoby bez modelek i modeli.
- Tu jest fajnie, tutaj są fajni ludzie, jest fajny team. Jeżeli się pracuje dość długo, to zna się te osoby i spotyka znajomych na takich pokazach – stwierdza Jacek Jelonek.

Co jest w pokazie najważniejsze dla występujących modeli?

- Wydaje mi się, że zorganizowanie. I trzeba mieć wytężoną uwagę, żeby nadążyć za tym, co się dzieje - mówi Michał Kiszkielis.

- To, że wszystko jest perfekcyjnie przygotowane, nie ma miejsca na pomyłki, od początku wiemy, jak wszystko wygląda. Przychodzimy, przymierzamy rzeczy, wiemy, jak wszystko jest po kolei, znamy zasady, zwłaszcza gdy tak ja, pracujemy któryś raz – opowiada Borys Starosz.

Natomiast Kamila Wawrzyniak docenia myśl, która towarzyszy pokazowi:
- Bardzo lubię, gdy projektant ma cały pomysł stworzenia kolekcji. Rozpoczyna od ubrań i ma jakąś szerszą wizje, którą chce zrealizować. I tak jest w tym przypadku.

Najważniejsze jednak, by podobały się przedstawione ubiory:
- Gdyby mnie było na to stać, to chętnie bym się ubrał w niektóre rzeczy Mariusza i z chęcią bym się wybrał na jakiś bal, na przykład sylwestrowy – to opinia modela, Tomasza Szmulewicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.