Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23917 miejsce

Jak powstawał film Bogowie? Tomasz Kot opowiada o pracy nad filmem

„Bogowie” o prof. Zbigniewie Relidze to film, który poruszył polską publiczność. Nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni, zdobywa znakomite recenzje oraz uznanie publiczności. Prezentujemy specjalny wywiad z Tomaszem Kotem, w którym aktor opowiada o przygotowaniach do roli najsłynniejszego polskiego kardiochirurga.

 / Fot. Fot. Jarosław Sosiński / Watchout Productions / NEXT FILMKrytycy oraz publiczność nie szczędzą słów uznania dla Tomasza Kota, który w filmie „Bogowie” wcielił się w postać prof. Zbigniewa Religi. Aktor za swoją kreację został uhonorowany nagrodą za najlepszą rolę pierwszoplanową 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Do pracy na planie przygotowywał się miesiącami. W oparciu o zdjęcia, materiały filmowe
i radiowe oraz opowieści współpracowników i rodziny profesora, stworzył obraz człowieka, którego możemy obecnie oglądać na ekranach kin. – Poznając Religę, również wszystkie kontrowersje związane z tą postacią, doszedłem do wniosku, że to był bardzo odważny człowiek. Takiej odwagi obecnie jest bardzo mało. Wszyscy żyją według określonych przepisów i zasad. Religa dzięki swojej odwadze tworzył nowe korytarze, którymi mógł podążać – opowiada o swoich przygotowaniach Tomasz Kot.

– W swoim marszu do wyznaczonych celów dostał setki znaków, które mówiły mu – przestań. On wiedział, że można się temu przeciwstawić, czuł, że swoją perspektywą przeskakuje resztę. Dokonał niesamowitych rzeczy w strasznie trudnych warunkach. Warto zapamiętać taką postawę – dodaje aktor.

Poniżej prezentujemy specjalny, 10-minutowy making of filmu z udziałem Tomasza Kota:W październiku 1996 roku, Zbigniew Religa był gościem programu MdM współprowadzonego przez Wojciecha Manna i Krzysztofa Maternę.

Czytaj także: Ridley Scott wyprodukuje miniserial, który będzie kontynuacją filmu Stanleya Kubricka


„Bogowie” to pasjonująca opowieść o polskim lekarzu, profesorze Zbigniewie Relidze. W latach 80. dokonał on pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyków oraz publiczności. Od niespełna miesiąca widzowie wciąż tłumnie oblegają sale kinowe. Po czterech tygodniach od premiery, obraz Łukasza Palkowskiego jest wciąż najchętniej oglądaną w Polsce produkcją. Do tej pory film obejrzało już 1 380 000 osób.

Zachęcamy do odwiedzin facebookowego profilu filmu, na którym publikowane są aktualne informacje oraz dodatkowe materiały dotyczące produkcji:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Film świetny. Reżyser pokazał Wielkiego Religę. Pokazał Jego charyzmę, pasję , upór, ale też ułomności zwykłego człowieka.
A Tomasz Kot? Cudowny w tej roli- to mało powiedziane.
Tytuł- zmuszający do głębokiej refleksji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.