Facebook Google+ Twitter

Jak pożyczać w internecie? Z głową!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-11 16:26

Zachęcani przez okazje oraz atrakcyjne oferty sklepów coraz częściej decydujemy się wziąć pożyczkę przez internet. Decydując się na pożyczkę online warto zrobić to w sposób przemyślany!

Z czasem internet stał się nie tylko podstawowym źródłem wiedzy, ale także skutecznym kanałem sprzedażowo – usługowym. Rozwój branży e – commerce pociągnął za sobą ekspansję płatności online, a co za tym idzie możliwość wzięcia kredytu lub pożyczki bez potrzeby podpisywania umów. Takie usługi oferują nam przedsiębiorstwa pożyczkowe online. Wspierają one swoich klientów poprzez przyznawanie pożyczek na niewielkie kwoty, co jest bardzo pomocne w przypadku nagłych sytuacji lub korzystnych ofert, którymi kuszą nas sklepy czy biura podróży.
Przed skorzystaniem z takiej usługi warto jednak postawić sobie pytanie: „Jak pożyczyć, by nie stracić?”.
1. Zasada – Przemyśl!
W pierwszej kolejności należy dokładnie przeanalizować potrzebę, która jest powodem decyzji o pożyczce. Czy zakup danego produktu lub usługi jest sprawą pierwszorzędną, czy korzystniej byłoby odłożyć trochę gotówki i wstrzymać się z inwestycją miesiąc lub dwa? Jeśli mamy pewność, że pożyczka jest sprawą niecierpiącą zwłoki, możemy przejść do wyboru firmy, która tej pożyczki nam udzieli. Największą zaletą tych przedsiębiorstw jest przede wszystkim zrozumiałe podejście do klienta i jego potrzeb, przez niewielkie bariery
w dostępie do uzyskania gotówki. W nagłych przypadkach nie musimy się obawiać, że nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony, ponieważ wysoka przyznawalność jest jedną cech charakterystycznych dla pożyczek pozabankowych.


2. Zasada – Sprawdź ofertę!
Kolejnym krokiem, mogącym zbliżyć nas do uzyskania potrzebnych pieniędzy, jest zapoznanie się z ofertami dostępnymi w internecie. Podmiotów oferujących możliwość uzyskania szybkiej gotówki bez wychodzenia z domu jest wiele. Przed skorzystaniem z usług jednej z nich, warto zapoznać się z opiniami na forach internetowych oraz przejrzeć rankingi. Sprawdzając, jakim zaufaniem cieszy się dana firma zwiększamy prawdopodobieństwo, iż nie zastaniemy oszukani.

„Oprócz tworzenia jak najkorzystniejszych ofert, kładziemy szczególny nacisk na komfort korzystania z systemu” – podkreśla Ewelina Fastyn, Dyrektor Sprzedaży SMS365.pl - „Pożyczki w internecie to nic strasznego, pod warunkiem, że podchodzi się do nich rozsądnie. By nie stracić głowy należy dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na stronach, sprawdzić czy mechanizm otrzymywania pieniędzy jest transparentny i prosty. Część firm posiada specjalne oferty sprofilowane, w zależności od konkretnej grupy osób. Przed zaciągnięciem pożyczki warto sprawdzić, która z nich jest dla nas najkorzystniejsza.
W przypadku SMS365 postanowiliśmy zwrócić się ku studentom. Jako osoby, w dużej mierze niepracujące lub zatrudnione na niecały etat czy umowę zlecenie, nie są one wiarygodne
w oczach banków. U nas wystarczy legitymacja studencka by otrzymać gotówkę nawet do 3 000zł. Chcemy pomóc młodym ludziom sfinansować bieżące wydatki na życie osobiste czy kulturalne, a także podróże!”.

3. Zasada – Wybierz mądrze!
Zestawienie, najlepiej w arkuszu kalkulacyjnym, ofert różnych firm jest następnym etapem działań. Warto sprawdzić jak wysokie kwoty możemy pożyczyć, ile wynosi oprocentowanie, oraz po jakim czasie pieniądze znajdą się na naszym koncie. Godne zaufania firmy, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując korzystne warunki zwrotu pożyczki oraz możliwość przedłużenia terminu spłaty.

4. Zasada – Działaj!
Po dokonaniu wnikliwej analizy propozycji poszczególnych firm, można przystąpić do działania i rejestracji. Zwykle, żeby złożyć wniosek wystarczy jeden SMS. Następnie można spokojnie czekać na decyzję o pożyczce, która jest podejmowana w kwadrans.
Podobnie jak system uzyskiwania pieniędzy, sposób ich zwrotu powinien być przejrzysty
i zrozumiały. Do wyboru mamy trzy możliwości: przelew oraz spłatę w oddziale banku lub
w placówce poczty. W przypadku trudności, możemy przedłużyć okres spłaty nawet do 30 dni.

Jednak zawsze powinniśmy mieć na uwadze oprocentowanie, jakim została obarczona nasza pożyczka. Szybka gotówka może nam pomóc w nagłej, ciężkiej sytuacji, lecz należy się liczyć z tym, że będziemy musieli oddać nieco więcej niż początkowo otrzymaliśmy. Dlatego tak ważne jest dokładne analizowanie ofert i regulaminów firm, na których usługi się decydujemy.

„Bezpieczeństwo danych naszych użytkowników oraz wiarygodność działań, to aspekty dla nas najważniejsze – zaznacza Ewelina Fastyn z SMS365.pl – W dzisiejszych czasach ludzie niepewnie podchodzą do usług firm pożyczkowych online. My w swoich działaniach gwarantujemy swoim klientom ochronę danych osobowych, które nam zawierzają. Potwierdzeniem naszej rzetelności jest nominacja do nagrody „Symbol 2012” w kategorii „Przyjazna pożyczka”. Są to prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez Monitor Rynkowy, dodatek do Dziennika Gazety Prawnej. Jako firma chcemy zmienić rynek usług mikropożyczek online, poprzez promowanie najwyższych norm biznesowych, dlatego jesteśmy również członkiem Związku Firm Pożyczkowych”.

Szybkie pożyczki pomagają nam w rozwiązaniu problemów finansowych jednak łączą się
z koniecznością zwrotu oprocentowania. To dobre wyjście na nagłe sytuacje ale zawsze trzeba przemyśleć decyzję, by wybrać odpowiednią oraz rzetelną firmę.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.