Facebook Google+ Twitter

Jak pracuje się w Google? Były pracownik tłumaczy dlaczego odszedł

Dhanji R. Prasanna programista, który pracował w Google nad projektem Wave, opublikował na swoim blogu wyjaśnienia dotyczące swojego odejścia z firmy. Wraz z nim Google opuściło ośmiu innych pracowników. Prasanna tłumaczy, jakie były jego motywacje, ale krytykuje też korporacyjny charakter firmy.

 / Fot. Ardo191/Domena publicznaProgramista stara się nie popadać w krytykanctwo. Stwierdza, że na jego długiej drodze, praca w Google, była najlepszą, jaką do tej pory wykonywał. Zarzuty, które jednak padają zmieniają obraz firmy, która kojarzy się przede wszystkim z nowoczesnością i innowacjami. Tymczasem, jak mówi Prasanna oprogramowanie, z którego korzysta firma jest przestarzałe, ma 10 lat i jego zdaniem nadaje się jedynie do tworzenia wyszukiwarek i robotów. Dodaje jednak, że mocną stroną firmy jest sprzęt. "Nie zrozumcie mnie źle, sprzęt i centra przetwarzania danych są najlepsze na świecie i o ile mi wiadomo, nikt nawet nie zbliżył się do tego poziomu." - pisze programista.

Współtwórca Wave mówi też, że ma duszę hackera i osobom takim, jak on korporacyjny charakter firmy nie będzie odpowiadał. Po odejściu czuje "wyzwolenie i radość" i widzi się w raczej małym zespole.

Przeczytaj cały tekst w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

SKALA (BEZ)WZGLĘDNOŚCI

popracowałby w polskich realiach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.