Facebook Google+ Twitter

Jak prezentuje się sytuacja w polskiej piłce?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 07:28

Zerwane zostały rozmowy między zarządem Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwem Sportu. Ministerstwo nie będzie ich kontynuować, jeśli FIFA - światowa federacja piłki nożnej nie wycofa ultimatum dotyczącego zawieszenia naszej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata.

Tymczasem FIFĘ wsparła Europejska Federacja Piłkarska - UEFA. Doradca jej szefa Michela Platiniego William Gaillard dał do zrozumienia, że wypadku nieodwołania kuratora zagrożona jest organizacja w Polsce Euro 2012.
Gaillard powiedział, że jednym z warunków przyznania organizacji mistrzostw Europy za cztery lata Polsce i Ukrainie były dobre stosunki władz piłkarskich z rządem. Dodał, że zawieszenie zarządu PZPN i wprowadzenie do związku kuratora jest interwencją rządu, której nie można tolerować.

Poparcie dla władz PZPN wyraził także przewodniczący Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis. Ukraina razem z Polską mają zorganizować Mistrzostwa Europy.

Kurator został wprowadzony do PZPN w poniedziałek, przez Trybunał Arbitrażowy przy PKOl, na wniosek ministra sportu. Zawieszony przez kuratora został zarząd PZPN z prezesem Michałem Listkiewiczem.
Sekretarz Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim Romana Troicka-Sosińska powiedziała w TVP Info, że kurator nie miał prawa zawiesić władz PZPN, gdyż nie leży to w jego kompetencjach. Jej zdaniem decyzja o ewentualnym zawieszeniu władz związku powinna zapaść nie wcześniej niż na posiedzeniu Trybunału 21 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.