Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3054 miejsce

Jak profesjonalnie zrobić gazetkę szkolną? Startuje projekt Junior Media

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-10-29 10:54

JUNIOR MEDIA to edukacyjny projekt skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Pokażemy dlaczego warto czytać gazety i dlaczego warto mieć w szkole gazetkę. I pomożemy ją stworzyć. Nasi dziennikarze pomogą w tym, aby gazetki były profesjonalne.

 / Fot. Junior MediaDzięki nowoczesnej platformie Redakcja-on line zrobienie szkolnej gazetki będzie proste jak nigdy. System umożliwia uczniom krok po kroku przygotowanie gazetki szkolnej na gotowych profesjonalnych szablonach gazet. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy komputer z dostępem do internetu.

Redakcja on-line pozwala jednej szkole tworzyć dowolną liczbę gazetek, które następnie można wydrukować lub czytać on-line. Co więcej, już od stycznia 2011 r. co miesiąc 50 najlepszych gazetek umieszczonych na stronie www.juniormedia.pl będzie drukowanych w drukarni prasowej - na papierze gazetowym i w formacie prawdziwej gazety oraz w 250 egzemplarzach dostarczanych do szkół. Wszystko bezpłatnie!

Co zyskuje szkoła dzięki udziałowi w JUNIOR MEDIA? Gazetki zrobione w systemie Redakcja on-line mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl jako e-gazeta, można je drukować na szkolnej drukarce lub są drukowane w drukarni prasowej! To jedyna okazja, aby Państwa uczniowie mogli czytać swoją szkolną gazetkę w formacie prawdziwej gazety. Druk gazetowy to nagroda w konkursie, który uruchomimy już w styczniu 2011 roku.

JUNIOR MEDIA to także wiele konkursów z cennymi nagrodami – dla uczniów i nauczycieli. Na początek rusza konkurs „Pokaż nam swoją redakcję”. Do wygrania są drukarki z zestawem tonerów i papieru (do drukowania gazetek). Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy będą nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne wakacyjne warsztaty, czyli Letnia Szkoła Dziennikarstwa Junior Media – obóz połączony z nauką dziennikarstwa i udziałem w fascynującym projekcie robienia prawdziwej gazety.

Każda redakcja, która zrobi minimum trzy gazetki w systemie Redakcja on-line, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA oraz naklejki na drzwi szkolnej redakcji.
Dla szkół i nauczycieli przygotowaliśmy certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Na pierwsze 300 szkół, które zarejestrują się na stronie www.juniormedia.pl, czekają książki „Dziennikarstwo” Marka Chylińskiego i prof. Stephana Russ-Mohla. To obszerne kompendium wiedzy o dziennikarstwie, które będzie niezwykle pomocne w szkolnej redakcji.

System Redakcja on-line pozwala tworzyć gazetki szkolne w dowolnym miejscu – nie tylko w szkole, ale też w domu, bibliotece, świetlicy. Wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do internetu.

JUNIOR MEDIA może być pomocą przy prowadzeniu zajęć w Państwa szkole. Na stronie zamieściliśmy przewodnik po świecie dziennikarskim przygotowany przez naszych dziennikarzy. Uczniowie będą mogli przeczytać i zobaczyć jak powstaje wywiad, reportaż, jakie są gatunki dziennikarskie. Udział w projekcie JUNIOR MEDIA jest całkowicie bezpłatny.

Więcej szczegółów na stronie projektu

Zachęcamy do udziału w projekcie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

emka xd
  • emka xd
  • 08.08.2011 19:42

za dużo czytania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ile szkół już się zarejestrowało? Czy jest gdzieś podana taka informacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł. W szkole podstawowej działałem w szkolnej gazetce. Drukowaliśmy kilkadziesiąt egz. na ksero... Była dobra zabawa, sporo pracy a rezultaty w tamtych czasach dawały wielką satysfakcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super pomysł z tym projektem! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.