Facebook Google+ Twitter

Jak promować polskie produkty? Zaproszenie na seminarium

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-26 21:50

Obecność produktów lokalnych w magazynach kulinarnych, mediach internetowych i menu restauracji, w dobie globalizacji rynków produktów spożywczych na świecie, stale zyskuje na znaczeniu.

Promocja produktów lokalnych / Fot. Natura FoodProdukty tradycyjne i regionalne funkcjonują w krajach Unii Europejskiej, jako specjalna i gwarantowana jakość i stanowią swoisty wyróżnik działań promocyjnych poszczególnych regionów czy nawet krajów.

Polska posiada ogromne możliwości wytwarzania takich produktów, ze względu na tradycyjne rolnictwo, rodzinne gospodarstwa rolne, dużą ilość siły roboczej na obszarach wiejskich, czyste środowisko naturalne i ogromne bogate, zróżnicowane dziedzictwo kulturowe.

Pomimo świadomości roli jaką odgrywają produkty lokalne na Unijnych rynkach, w Polsce wciąż niewiele wiemy jak wykorzystywać i "sprzedawać" ich zalety na unijnych rynkach. Ciekawą propozycją wypełniającą tę lukę będzie sobotnie seminarium organizowane przez Fundację Klubu Szefów Kuchni w ramach październikowych targów Natura Food 2011 .

W trakcie tego wydarzenia zaprezentowane zostaną możliwości komunikacji z potencjalnymi nabywcami produktów lokalnych w Polsce i za granicą. Zaproszeni goście - znawcy kulinariów, eksperci działań PR, przedstawiciele ogólnopolskich mediów i szefowie kuchni, przyjrzą się możliwościom niesionym przez obecność produktów lokalnych w mediach i sposobom ich wykorzystania w działaniach promocyjnych polskich producentów żywności czy polskich restauratorów.

Temat seminarium, Produkt Lokalny, został uznany za najważniejszą ideę, ogniskującą działania Fundacji Klubu Szefów Kuchni w 2011 roku.

Inni polecają na Facebooku:
T-Mobile Ekstraklasa. Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2
VII edycja Warszawskiego Festiwalu Gitarowego w listopadzie 2011 roku
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Śląsk: Bronisława Wątroby "Plebiscyt we Necie


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.