Facebook Google+ Twitter

Jak prowadzić politykę narkotykową w miastach?

Wczoraj rozpoczęła się konferencja Urban Drug Policies in the Globalised World. Zorganizowana została ona z inicjatywy burmistrza czeskiej stolicy, Pavla Béma.

Konferencja jest pierwszym tego typu spotkaniem, mającym na celu prezentację i wymianę najlepszych praktyk dotyczących prowadzenia polityki narkotykowej w mieście. Podczas trwającej 4 dni konferencji odbywają się dyskusje panelowe pomiędzy najważniejszymi ekspertami z dziedziny polityki narkotykowej oraz lokalnych decydentów (np. burmistrzów, rad miejskich odpowiedzialnych za kwestie związane z narkotykami); warsztaty prowadzone przez urzędników UE oraz seminaria, które koncentrują się na tym jak miasta europejskie prowadzą swoją politykę narkotykową.

Podczas konferencji prezentowany jest dokument „Deklaracja Praska”, który postuluje rekomendacje dla efektywnej polityki narkotykowej.

Polityka narkotykowa proponowana przez Pragę to przede wszystkim racjonalność i skuteczność. Oznacza to przede wszystkim, że polityka narkotykowa nie może być upolityczniona, decyzje muszą być podejmowane w sposób pragmatyczny, dlatego wymagają społecznych lokalnych liderów, którzy będą ją kształtować w przestrzeni miejskiej. Deklaracja zwraca także uwagę na fakt, iż problemem jest to, że na poziomie lokalnym często ciężko jest coś zmieniać, ponieważ większość dokumentów dotyczących polityki narodowej zaprojektowanych jest na poziomie krajowym i międzynarodowym - często przez osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z problemem. Dlatego Deklaracja wzywa do wspierania liderów społecznych, do wpierania ich głosu który powinien być kluczowy przy przygotowaniu planów i strategii dotyczących polityki narkotykowej.

Deklarację tę, jako pierwsi podpisali 30 września 2010 podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie konferencji międzynarodowej, Christine Köhler-Azara - reprezentujący miasto Berlin oraz Pavel Bem - burmistrz Pragi.

Jest ona otwarta dla przedstawicieli samorządów, decydentów odpowiedzialnych za prowadzenie lokalnej i miejskiej polityki narkotykowej, pracowników w zakresie zapobiegania narkomanii, rozporządzenia, leczenia i redukcji szkód, i badaczy w dziedzinie narkotyków, a także dla zainteresowanych publicznych, do podpisania.

http://www.praguedeclaration.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.