Facebook Google+ Twitter

Jak Przeciętny Postępowym chciał zostać

Przytłoczony długoterminową, medialną kampanią Przeciętny od dawna czuł się dziwnie, bardzo chciał być postępowy, ale żeby to osiągnąć musiał sporo zmienić w swoim życiu.

Przeciętny przeanalizował najpierw obszar aktywności zawodowej, tutaj niestety z postępem było dość cienko. Obszar przywilejów i praw pracowniczych kurczył się gwałtownie, pracować było trzeba tyle godzin ile kazali, wykonywać nawet bardzo kontrowersyjne zadania oraz przyjmować bez szemrania nieeleganckie uwagi tych z góry i w ogóle pilnować stołka żeby go nie stracić. Tak, w obszarze zawodowym z postępem trzeba sobie dać na razie spokój.
Przeciętny przerzucił się zatem na życie prywatne, tak tu będzie łatwiej. Właśnie analizował zakres koniecznych zmian, kiedy do pokoju weszła jego żona. Mieli za sobą dwadzieścia lat naprawdę zgodnego małżeństwa i wychowali dwójkę dzieci. Przeciętny popatrzył na żonę i westchnął, tak długi i zalegalizowany związek z jedną kobietą wyraźnie nie pasował do postępowych idei. To była rafa, Przeciętny postanowił jednak zmierzyć się z tą kwestią nieco później.
Przeciętny był praktykującym katolikiem, zastanawiając się doszedł do wniosku, że to trzeba będzie sobie chyba odpuścić. Te reguły i doskonalenie się aby być lepszym, postępowy człowiek wyraża siebie i już. W ogóle to jak już w coś wierzyć to w postęp, cokolwiek to znaczy.
Przeciętny zastanowił się jak to jest z tym wyrażaniem siebie, jego styl ubierania się i bycia w zasadzie mu nie przeszkadzał, ale w imię postępu trzeba będzie się przemóc i sporo zmienić. Czuł, że także z tymi jego życiowymi zasadami i pruderyjnością należy się rozprawić, bez tego wszak trudno mówić o postępie. To był dopiero początek analizy, a Przeciętny już czuł, jak zaczyna pękać mu głowa, bo kwestii w jego życiu, które wymagały zmian w imię medialnie lansowanego postępu było naprawdę mnóstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.