Facebook Google+ Twitter

Jak przeprowadzić lekcje na Marsie? Sprawdzi to "klasa ze snów"!

Jak przeprowadzić lekcję na Marsie i jak pokonać stan nieważkości podczas wf-u? Na te pytania prawdopodobnie są w stanie odpowiedzieć tylko Młodzi Odkrywcy Kosmosu. To oni zmierzą się w ogólnopolskim konkursie „Klasa ze snów”.

domena publiczna / Fot. NASA"Wyprawa na Marsa" to temat piątej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Klasa ze snów”. Akcja skierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół. Promuje młode talenty, zachęca do kreatywnej pracy i dzielenia się swoimi pomysłami na temat szkoły z marzeń. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, prezentującej wizję wyśnionej klasy. Młodzi twórcy mogą pracować indywidualnie lub w grupach, przy użyciu dowolnej techniki plastycznej, także grafiki komputerowej.

Tematyka tegorocznego konkursu nie jest przypadkowa. Organizator świadomie nawiązał do sukcesu polskich łazików marsjańskich na arenie międzynarodowej oraz roku bogatego w wydarzenia kosmiczne.

- Kosmos wciąż pozostaje tajemnicą, jest jeszcze wiele pytań, na które nie udało się odpowiedzieć naukowcom - mówi Mateusz Józefowicz, prezes
Mars Society Polska, partnera projektu. - Wyobraźnia dzieci często wpisuje się w późniejsze naukowe odkrycia. Brak ograniczeń w postaci głębokiej wiedzy o dotychczas podejmowanych wysiłkach, budżetach i zakładanych teoriach sprawia, że pomysły przedstawiane przez dzieci są świeże i nowatorskie. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest zachęcanie uczniów do udziału w projektach związanych z nauką.

Konkurs "Klasa ze snów" już od 5 lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów oraz nauczycieli. Po raz trzeci z rzędu został także doceniony przez Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall, która przyznała mu swój Patronat Honorowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.