Facebook Google+ Twitter

Jak przeżyć koniec świata?

"Wchodźcie przez bramę wąską, bo szeroka i przestronna droga prowadzi do zatracenia. A tak wielu nią kroczy!..."

Podczas trwającego w Lublinie corocznego spotkania Świadków Jehowy odbył się też chrzest nowych członków zgromadzenia. / Fot. PAP/Mirosław TrembeckiNa gdańskim stadionie Polonia, od piątku trwa Zgromadzenie Okręgowe Świadków Jehowy. Spotkanie odbywa się pod hasłem "Czuwajcie", a kulminacyjnym punktem programu jest wygłoszony dzisiaj, w niedzielę 26 lipca, wykład zatytułowany "Jak przeżyć koniec świata".

Czy trzy dni udziału w tym zgromadzeniu pozwolą przeżyć koniec świata? Wprawdzie wykłady i wywiady omawiają Biblię pod kątem przygotowania się do tego wydarzenia, ale jako ludzie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, czy my, w obliczu prób i kataklizmów, wytrwamy w prawości. Dlatego chociaż ten koniec nie nastąpi raczej dziś lub jutro, warto żyć tak jak miało to stać się za chwilę. W Ewangelii Mateusza 7:13-14 Jezus mówi o dwóch drogach (bramach), należy wybrać tą mniej wygodną by przeżyć: "Wchodźcie przez bramę wąską, bo szeroka i przestronna droga prowadzi do zatracenia. A tak wielu nią kroczy! Lecz brama, przez którą wchodzi się do życia jest ciasna a droga, która tam wiedzie, jest wąska. I tak niewielu ją znajduje!"

Być Świadkiem Jehowy w obecnych czasach oznacza wybranie wąskiej i niewygodnej drogi, bo wiąże się ze śmiałym występowaniem z niepopularnym orędziem o zbliżającym się nieuchronnym końcu tego świata. Czy to jest zła nowina, a jeśli dobra, to dlaczego jest niepopularna? To jest na pewno dobra informacja, bo koniec ten oznacza początek nowego świata, zbudowanego na prawdzie i miłości, w którym Bóg wyzwoli ludzkość z wszystkich nękających ją problemów, z grzechów, cierpień, chorób i śmierci.

Dlaczego więc Świadkowie nie są witani z radością, skoro przychodzą z dobrą nowiną o Królestwie Niebieskim? Bo nawołują do wyrzeczenia się niemoralności, przemocy, materializmu, kłamstwa, tytoniu, narkotyków, pijaństwa, rozpusty i wybrania drogi powściągliwego korzystania z rozrywki i poświęcania się służbie Bogu. Kto lubi zło i rozpasanie, dla tego takie orędzie jest zwiastunem nadchodzącej zagłady, a ci, którzy to orędzie głoszą, są jego wrogami.

Stadion Polonia w Gdańsku zatłoczony do granic możliwości stał się przez chwilę świątynią dla wielu tysięcy ludzi zainteresowanych Biblią i jej przesłaniem na dziś, brzmiącym:"Czuwajcie", Chrystus już nadchodzi aby sądzić świat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

.....
  • .....
  • 04.01.2011 18:33

Jesj ludzie jak będzie koniec świata to będzie! Nic na to nie poradzicie nikt nie przeżyje!Jak dojdzie do dnia 21.12.2012 to zobaczymy i skończcie ten temat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tylko był żart z mojej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam gadanie będzie koniec świata w 2012 roku jak Polska nie wybuduje stadionów na czas z Ukrainą na spółkę a i Majowie coś tam swojego o tej dacie napisali długo przed Chrystusem i całym światem chrześcijańskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że świadkowie podawali daty lub okresy końca świata ;-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Jehovah%27s_Witnesses#Doctrinal_criticisms

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.02.2010 11:21

Pozwólcie że zajmę stanowisko w sprawie wyznaczania daty końca świata. W żadnej książce, w żadnej Strażnicy i inne publikacji ŚJ nie ma podanej żadnej daty. To nie ŚJ wyznaczali daty, tylko osoby podające się za nich. Nie znacie faktów - to nie zabierajcie głosu. To tak jak ktoś nie zna języka obcego, a udaje że mówi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do mnie przemawia interpretacja końca świata przedstawiona przez Czesława Miłosza w utworze utworze pt.
PIOSENKA O KOŃCU ŚWIATA

W dzień końca świata
Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji,
Rybak naprawia błyszczącą sieć.
Skaczą w morzu wesołe delfiny,
Młode wróble czepiają się rynny
I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć.

W dzień końca świata
Kobiety idą polem pod parasolkami,
Pijak zasypia na brzegu trawnika,
Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa
I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa,
Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa
I noc gwiaździstą odmyka.

A którzy czekali błyskawic i gromów,
Są zawiedzeni.
A którzy czekali znaków i archanielskich trąb,
Nie wierzą, że staje się już.
Dopóki słońce i księżyc są w górze,
Dopóki trzmiel nawiedza różę,
Dopóki dzieci różowe się rodzą,
Nikt nie wierzy, że staje się już.

Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
Powiada przewiązując pomidory:
Innego końca świata nie będzie,
Innego końca świata nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@asia Ładne - a cóz to za egozotyczna pisownia nazwiska? Nie bardzo to ładne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Artura: Oczywiście, że Świadkowie uważają, że Słowo Boże jest żywe - bo oddziałuje na wielu ludzi z mocą - mocą ducha świętego, który jest czynną mocą Bożą. A Co do początku i końca, to Biblia - Słowo Borze zaczyna się na księdze Rodzaju a kończy na Objawienia (apokalipsie), czyli ma początek i koniec, chyba żle to zrozumiałeś, bo To chodzi o to, że Bóg nie ma początku ani końca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesli Jahwe zaprogramował koniec świata, to doprawdy nie wypada się wykręcać i szukać egoistycznie ratunku dla siebie - wypadałoby pogodzić sie z Jego wolą, bo sprawa będzie raczej załatwiona hurtem.

Marr -raczej nie doczekamy takiej pieknej katastrofy, ale jest druga opcja - skonczyć siebie dla świata i juz nie patrzec na te wszystkie niegodziwosci, ktore przy każdej okazji wymieniasz ciurkiem? Niektorzy tak robia - nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co mi wiadomo to "Biblia jest pisana w duchu i duchem powinna być pojmowana". Ci sami świadkowie jehowy, którzy mówią o końcu świata twierdzą, że Słowo Boże jest żywe-nie ma początku, ani końca. Wynika z tego, że dualne postrzeganie człowieka nijak się ma do duchowego rozumienia Biblii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.