Facebook Google+ Twitter

"Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie". Od sierpnia w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-18 18:50

Elektryzująco oryginalna powieść, która zakrzywia czas i wyobraźnię.

 / Fot. Prószyński i S-kaKlienci firmy Time Warner Time każdego dnia wsiadają do wehikułów czasu i usiłują zrobić jedyną rzecz, której robić nie powinni: zmienić przeszłość. Gdy któryś z nich wpadnie w tarapaty, Charles Yu śpieszy mu z pomocą. Czyhające na samotnych seksboty, paradoksy skaczące jak ceny akcji na giełdzie, więżące nieuważnych podróżników pętle czasowe - na użytkowników komercyjnych wehikułów czeka wiele niebezpieczeństw.

Wszystko to blednie jednak w porównaniu z kłopotami, w jakie wplątał się Yu. Zaczęło się od tego, że zastrzelił przyszłego siebie. Teraz, mając za towarzyszy: TAMMY, czyli popadający w depresję system operacyjny, oraz Eda, nieistniejącego, ale ontologicznie niesprzecznego psa, Charles spróbuje ocalić swoją przyszłość. Wyrusza w nieznane, w przeszłość i w czas poza czasem.

Charles Yu (ur. w 1976 r.) - amerykański pisarz, z wykształcenia prawnik. W 2007 roku za zbiór opowiadań „Third Class Superhero” został uhonorowany National Book Award jako jeden z pięciu najlepiej zapowiadających się twórców młodego pokolenia. W trzy lata później opublikował debiutancką powieść - „Jak przeżyć w fantastycznonaukowym uniwersum”. Książka była nominowana do prestiżowej Nagrody im. Johna W. Campbella, regularnie pojawia się także we wszystkich zestawieniach najciekawszych powieści fantastycznych ostatnich lat.

Rekomendacje:

Fantastyczna historia o podróży w czasie, mieszająca fikcję i rzeczywistość, napisana stylem, który zwala z nóg. (...) Jedna z najlepszych powieści minionego roku. (...) Nigdy nie czytałem takiej książki.
Andrew Liptak, SF Signal

Złożona, inteligentna, przekraczająca granice gatunku kapitalna historia (...) mądra i tragiczna, angażująca wszystkie regiony umysłu i ciała.
Ander Monson, „The New Your Times”

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie to wyśmienity debiut.
Adam Roberts, „The Guardian”

Podróże w czasie są przedstawione, w piękny sposób, jako „teoria żalu, ubolewania” – ta oszałamiająca debiutancka powieść momentami zbyt inteligenta dla własnego dobra.
David Evans, “The Independent”

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie jest czymś rzadko spotykanym –autentycznie oryginalną powieścią. Yu zbudował niezwykłą, piękną i skomplikowaną maszynę, której puls niesie w sobie tyle samo krwi, co elektryczności.
Kevin Brockmeier, autor „The View From the Seventh Layer”

Tytuł: Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie
Tytuł oryginalny: How to Live Safely in a Science-Fictional Universe: A Novel
Autor: Charles Yu
Tłumaczenie: Joanna i Adam Skalscy
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 4 sierpnia 2011 r.
Ilość stron: 280
Format: 125 x 195 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Seria Nowej Fantastyki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.