Facebook Google+ Twitter

Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

Zimowy wyjazd w góry jest doskonałą okazją do jazdy na nartach. Warto jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do takiej wyprawy. Poniżej zamieszczam kilka wskazówek, które pomogą w uniknięciu przykrych kontuzji w czasie uropu.

Wyjeżdżając na narty z dziećmi warto zastanowić się nad trybem przygotowań do takiej wyprawy. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie naszego organizmu do trudów jakie go czekają podczas długich zjazdów na stoku. Swego rodzaju obóz przygotowawczy warto zacząć na ok. 6 tygodni przed wyjazdem. Jego celem będzie zbudowanie kondycji oraz poprawa sprawności naszych mięśni. W pierwszej fazie możemy ograniczyć się do długich spacerów, które później zostaną zastąpione przez jazdę na rowerze oraz pływanie. Dzięki tym ćwiczeniom poprawimy sprężystość mięśni a także znacznie podniesiemy wydolność organizmu. Warto pamiętać także o nogach i kręgosłupie, które są najbardziej narażone podczas jazdy na nartach. Aby uniknąć przykrych kontuzji powinniśmy wprowadzić do planu treningowego ćwiczenia trenujące mięsień czworogłowy uda a także mięśnie zginacze kolan. Ponadto, w celu ochrony kręgosłupa, musimy wzbogacić trening o ćwiczenia mięśni brzucha oraz grzbietu.

Równie ważna, co cały tryb przygotowań, jest rozgrzewka. Jadąc na narty z dziećmi nie możemy o tym zapominać. Celem rozgrzewki jest, jak sama nazwa wskazuje, rozgrzanie mięśni. chodzi tu przede wszystkim o poprawę ich ukrwienia a także o rozciągnięcie stawów. Dzięki temu nasze ciało stanie się bardziej elastyczne i odporne na nagłe skręty oraz duże obciążenia.

Bardzo duże znaczenie podczas wyjazdu na narty z dziećmi ma także odpowiednie przygotowanie jeżeli chodzi o sprzęt. Są 3 elementy, o których powinniśmy bezwzględnie pamiętać. Chodzi mianowicie o wiązania nart, kask oraz gogle. Wiązania spełniają szalenie ważną rolę stabilizując naszą stopę i łącząc ją z nartą. Kask chroni głowę przed urazami podczas upadku. Gogle zapobiegają kontuzji oczu w wyniku odprysków śniegu i lodu.

Jak widzimy wyjazd na narty z dziećmi to nie tylko przyjemność, ale także pewien obowiązek. Otóż mamy obowiązek zadbać, aby wszyscy członkowie naszej rodziny byli do takiej wyprawy odpowiednio przygotowani. Zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym...

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.