Facebook Google+ Twitter

Jak przygotować się do zmiany sprzedawcy energii?

Z raportu VERIVOX wynika, że zmiana sprzedawcy energii jest coraz bardziej opłacalna, ponieważ konkurencyjni sprzedawcy oferują, po pierwsze niższe ceny energii niż obecny sprzedawca, po drugie stałą cenę na cały 2010 rok.

Podstawową zaletą zmiany sprzedawcy energii są korzyści finansowe. Wynikają one przede wszystkim z niższej ceny zaoferowanej przez nowego sprzedawcę energii oraz gwarancji stałej ceny, która stanowi ochronę dla klienta przed ewentualnymi podwyżkami.

Przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy jest bezpłatne. Nie musimy obawiać, że nie będziemy mieć prądu, gdyż o zmianie zawsze jest informowana firma dystrybucyjna, która dostarcza energię. Robi to nowy sprzedawca w imieniu klienta. Ponadto umowa z nowym sprzedawcą energii wchodzi w życie dokładnie z dniem rozwiązania umowy z poprzednim. To gwarantuje, że ciągłość w dostarczaniu energii jest zachowana.

Potencjał oszczędności ze zmiany sprzedawcy uzależniony jest od wielkości zużycia energii: 2999 zł rocznie, czyli 250 zł miesięcznie dla firmy zużywającej rocznie 190 MWh, która korzysta z taryfy C22b; 35 682 zł rocznie, czyli 2 973 zł miesięcznie w przypadku firmy, która zużywa rocznie 1 185 MWh i korzysta z taryfy C21; 118 429 zł rocznie, czyli 9 869 zł miesięcznie dla firmy zużywającego rocznie 7 000 MWh rocznie w taryfie B23.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.