Facebook Google+ Twitter

Jak Pudzianowski tramwaj przeciągnął

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-12-20 08:35

Mariusz Pudzianowski, najsilniejszy człowiek na świecie, wyszedł zwycięsko z kolejnej próby sił. Tym razem ciągnął 20 metrów 34-tonowy tramwaj, w którym znajdowało się 15 osób. Nazwisko strongmena znajdzie się w słynnej Księdze Rekordów Guinnessa.

Pudzianowski. / Fot. APPPod sam koniec miałem już mroczki przed oczami, ale przy dużym wysiłku czasem mi się to zdarza, więc nie miałem zamiaru odpuszczać - opowiadał po przeciągnięciu ogromnego ciężaru Mariusz Pudzianowski. Zawodnik był tak wyczerpany, że po obiedzie zjedzonym w towarzystwie fanów musiał położyć się spać.

Próba odbyła się we Wrocławiu w ramach imprezy przyznania czterokrotnemu mistrzowi świata siłaczy "Złotego siedzenia" w specjalnym "Tramwaju Gwiazd".

- Nie mogłem zawieść zaufania fanów z Dolnego Śląska, którzy uznali mnie za sportowca, jakiego chcieliby mieć w swoim regionie - wyjaśnia siłacz. - Bicie rekordu było dla mnie nowym wyzwaniem. Kiedyś zdarzyło mi się ciągnąć 20-tonowy wagon, ale z 34-tonowym ciężarem zmierzyłem się po raz pierwszy.

Wcześniej najsilniejszy człowiek na świecie poradził sobie z przeciągnięciem samolotu. Jednak pierwszy raz w swojej karierze pobił rekord Guinnessa.

- Nie wykluczam dalszych prób. Wymaga to jednak długich przygotowań, a dla mnie najważniejsze jest teraz pobicie innego rekordu - zdobycie piątego tytułu mistrza świata - zaznacza.

Bicie rekordu związane było z odsłonięciem przez Pudzianowskiego specjalnego fotela w tramwaju zwanym "Tramwajem Gwiazd". Jest on trzecią, po Kayah i Edycie Górniak, gwiazdą wyróżnioną przez wrocławian. Po pobiciu rekordu idol razem z około 30 fanami, przejechał tramwajem przez centrum miasta.

Pudzianowski dodał, że będzie trenował nawet w czasie świąt. - Wigilię spędzę z rodzicami, a od wtorku znowu rozpoczynam przygotowania do kolejnych mistrzostw świata - mówi. - Sylwestra urządzam u siebie w lokalu, więc właściwie będę w pracy. Poźniej Pudzianowski kolejny raz leci do Stanów Zjednoczonych, gdzie 19 stycznia weźmie udział w zawodach w Kentucky.

Już 9 lutego największego siłacza będą mieli okazję zobaczyć łodzianie. Tego dnia w Hali Sportowej odbędzie się kolejna edycja Pojedynku Gigantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.