Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3530 miejsce

Jak radzić sobie z grypą?

Wysoka gorączka? Kaszel? Katar? Bóle gardła? Dreszcze? - to najczęstsze objawy grypy. Jeśli już ta choroba dopadła nasz organizm postarajmy się pozbyć się jej szybko. Oto kilka sposobów.

licensed under the Creative Commons for commercial work "http://flickr.com/search/?q=cough&l=comm&mt=photos" / Fot. Capra Royale"Grypa - ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy.
Grypa przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową np. podczas mówienia, kaszlu, kichania, gdy chora osoba wydala maleńkie kropelki śliny razem z wirusem, które mogą się osadzać na błonie śluzowej w okolicy ust i nosa drugiej osoby. W ten sposób przekazany drugiej osobie wirus zaczyna się rozwijać i powoduje grypę.
Wikipedia.pl.

Objawy grypy:


Grypa rozpoczyna się najczęściej gwałtownie i od początku towarzyszą jej ostre objawy takie jak: wysoka gorączka (początkowo nawet 41 stopni Celsjusza), dreszcze, bóle głowy (bóle oczu, światłowstręt), bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Grypie towarzyszy ból gardła i kaszel (początkowo suchy, po kilku dniach przechodzi w kaszel wilgotny). Osoby chore na grypę czują się wyczerpane (uczucie ogólnego rozbicia może trwać nawet po ustąpieniu infekcji), nie mają apetytu.

Grypa czy przeziębienie?


Portal zdrowie.med.pl wskazuje na różnice między grypą a przeziębieniem dotyczącą różnych drobnoustrojów, które wywołują te choroby.

"Przeziębienie jest wywoływane przez zwykłe bakterie, które są bardzo prymitywnymi organizmami, a ich siła tkwi w ich ilości. Grypa wywołana jest przez wirusy - bardzo niebezpieczne drobnoustroje, nieomal inteligentne, zdolne do błyskawicznego działania, a nawet do zmiany swojego wyglądu i właściwości. Wirusy potrafią też ukrywać się w naszym organizmie, by później (nawet po kilku miesiącach czy latach) ponownie zaatakować."

Ja chciałbym wskazać na odmienne objawy przeziębienia i grypy. Myślę, że pomocna może okazać się ta krótka tabela:


Grypa czy przeziębienie? / Fot. Adam Sęczkowski


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Artykuł na czasie - właśnie jestem przeziębiona i porównuję domowe metody leczenia moje i zaprezentowane w artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.