Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16860 miejsce

Jak reklama dźwignęła "Żubra"

Choć reklamy przerywają nam czasem ulubiony film, jednak są takie, które chętnie oglądamy. Jest już kolejny film reklamowy z żubrem w roli głównej. „Żubr stawia się czasem”…

Wiemy już, że „żubr się nie nudzi”, czasami „powstaje z jęczmienia”, dobrze przy nim posiedzieć, zwłaszcza „w trawie puszczy”! Znane reklamy piwa „Żubr” wywołują uśmiech. To wspaniały przepis, jak zareklamować produkt. Krótki film reklamowy, bez zbędnych dialogów, z sympatycznym bohaterem (zwierzęta w reklamie zwykle budzą pozytywne emocje) i w dodatku humorystycznym zakończeniem. Rzeczywiście – reklamę „Żubra” z żubrem wielu kojarzy.

Podejrzewam, że kilka lat temu żubr był dla większości z nas jedynie dużym zwierzęciem z puszczy. Jeszcze wiosną 2003 r. marka „Żubr” miała jedynie 0,1 procenta udziału w rynku. Dziś zajmuje drugie miejsce na polskim rynku piwa - ponad 12 procent udziału, a sprzedaż w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o ponad 20 procent. Dzięki kampanii „Żubr występuje w puszczy”, marka stała się znana i rozpoznawana. W 2006 r. otrzymała Złotą statuetkę EFFIE za kampanię długofalową (Long Term).

Można już oglądać kolejny film z żubrzej serii, przygotowany przez agencję reklamową PZL. Tym razem towarzyszy mu hasło: ”Żubr czasem się stawia”. W reklamie, oprócz żubra, pojawia się niedźwiedź. Miło obejrzeć umiejętnie zrealizowany pomysł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

reklamę można obejrzeć np. tutaj:
http://www.dailymotion.com/mediafun/video/x4g65h_ubr-stawia-sie-czase -2008_ads
Dodam jeszcze że rok wcześniej (2005) kampania Żubra dostała srebrne Effie za efektywne wykorzystanie telewizji. Effie to najbardziej prestiżowy konkurs (badanie wśród agencji reklamowych i ludzi mediów) w Polsce, nie jest typowym konkursem piękności i pomysłu na reklamy ale nagrodą za efekty całej kampanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jedne z lepszych reklam w polskiej telewizji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam reklamy żubra ale musze przyznać że samo piwo już od daaawna było jednym z najlepszych wg mojego gustu:) Plusik za to, ze dowiedzialam sie paru ciekawostek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jedna z lepszych serii reklam , chociaż jej twórcy mają ułatwione zadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.